Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Kitap 100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi H. Hasan Murat Özsoy 14.00 TL -

100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi
100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi
Öncü Kitap
14.00
Dünya piyasalarında rekabetin arttığı, üretim maliyetlerinin bu rekabette önem kazandığı uluslararası ekonomik ortamda, ihracata dayalı üretim yapısının sağlam temellere kavuşturulması, üretim yapısının değişen rekabet koşullarına uyum sağlamasına yönelik yenilik ve dönüşümlerin uygulamaya konulması ve bu sürecin devamlılığının sağlanması büyük önem taşımaktadır.Bu yapı içerisinde ihracatın desteklenmesi, üretim hacminin artırılması ve geliştirilmesine yönelik çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bu noktada,dahilde işleme rejimi önemli bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülke ekonomimiz ve dış ticaret yapısı içerinde bu kadar önemli bir paya sahip bu rejimin anlatılması, sistematik biçimde tüm yönleriyle ortaya konulduğu bir çalışmanın yapılması ve paylaşılması gerekiyordu. "100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi" adlı bu kitap, dahilde işleme rejiminin daha iyi anlaşılabilmesi,uygulamada herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında sorunun cevabının bulunabileceği bir kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.Kitapta yer alan soru ve cevapların, dahilde işleme rejiminin uygulamasında yer alan yükümlülerden kamu görevlilerine kadar tüm tarafların ihtiyaçlarına cevap vereceğine ve yararlı olacağına inanıyoruz.
 • Açıklama
  • Dünya piyasalarında rekabetin arttığı, üretim maliyetlerinin bu rekabette önem kazandığı uluslararası ekonomik ortamda, ihracata dayalı üretim yapısının sağlam temellere kavuşturulması, üretim yapısının değişen rekabet koşullarına uyum sağlamasına yönelik yenilik ve dönüşümlerin uygulamaya konulması ve bu sürecin devamlılığının sağlanması büyük önem taşımaktadır.Bu yapı içerisinde ihracatın desteklenmesi, üretim hacminin artırılması ve geliştirilmesine yönelik çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bu noktada,dahilde işleme rejimi önemli bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülke ekonomimiz ve dış ticaret yapısı içerinde bu kadar önemli bir paya sahip bu rejimin anlatılması, sistematik biçimde tüm yönleriyle ortaya konulduğu bir çalışmanın yapılması ve paylaşılması gerekiyordu. "100 Soruda Dahilde İşleme Rejimi" adlı bu kitap, dahilde işleme rejiminin daha iyi anlaşılabilmesi,uygulamada herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında sorunun cevabının bulunabileceği bir kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.Kitapta yer alan soru ve cevapların, dahilde işleme rejiminin uygulamasında yer alan yükümlülerden kamu görevlilerine kadar tüm tarafların ihtiyaçlarına cevap vereceğine ve yararlı olacağına inanıyoruz.
   Stok Kodu
   :
   9786059058186
   Ebad
   :
   160-240
   Sayfa Sayısı
   :
   192
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015-06
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat