Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Afiyet Olsun! | Giovanni Rebora | kitapambari.com

KARGO ÜCRETSİZ ÜRÜN

Afiyet Olsun!Mutfak Kültürü Seti (4 Kitap)

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Afiyet Olsun!
Afiyet Olsun! Mutfak Kültürü Seti (4 Kitap)
Kitap Yayınevi
56.25
Takımın İçindekiler: - Tehlikeli Tatlar Tarih Boyunca Baharat / Andrew Dalby Yemeklerimize kattığımız, kutlamalarımızı şenlendirdiğimiz dünyanın öte yanından gelen tatlar ve kokular, çeşitli kültürlerde baharatla ilgili söylenceler, inanışlar, eski kentlerin baharat çarşılarında benzersiz kokularını etrafa saçan baharat çeşitleri, öyküleri, nasıl kullanıldıkları, karışımları ve bazı yemek tarifleri... - Bizans'ın Damak Tadı / Kokular, Şaraplar, Yemekler / Andrew Dalby Bizans mutfağının incelmişliği ve eski İstanbul'da ziyaretçileri şaşkına çeviren balık, et, sebze ve meyve çeşitleri, sokaklarının kargaşası, sokak satıcıları, yemek kokuları... Dalby'nin satırlarında kokulu şaraplar, bin bir balık tarifi, şifalı otlar, zeytin çeşitleri, enginar, mercimek ve daha birçok lezzet - Çatal Kültürü / Avrupa Mutfağının Kısa Tarihi / Giovanni Rebora Büyüleyici bilgiler ve olağanüstü resimlerle dopdolu bu kitap çataldan başka, ekmek, çorba, makarnanın tarihine, çağlar boyunca tuz, peynir, et, balık, meyve ve sebzenin kullanımına ışık tutuyor. Sofra nasıl hazırlanırdı, şeker nereden gelirdi, şarap ve çay nasıl tadılırdı bu kitapta eğlenerek edineceğiniz bilgilerden sadece birkaçı. - Sanat, Kültür ve Mutfak / Phyllis Pray Bober Yazar eski çağlarda Anadolu'da, Çatalhöyük'te, Mısır, Mezopotamya, Yunan ve Roma uygarlıklarında ve ortaçağ Avrupa'sında nelerin yenilip içildiğini, yemeklerin nasıl hazırlandığını ve sunulduğunu belgelere dayanarak anlatıyor ve okurlarına şöyle sesleniyor: "Gözü kara olun ve eski kültürlerin yeme içme alışkanlıklarından esinlenin. Yarasın!" Kitapta antik çağlardan 70 yemek tarifi de var. (Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Açıklama
  • Takımın İçindekiler: - Tehlikeli Tatlar Tarih Boyunca Baharat / Andrew Dalby Yemeklerimize kattığımız, kutlamalarımızı şenlendirdiğimiz dünyanın öte yanından gelen tatlar ve kokular, çeşitli kültürlerde baharatla ilgili söylenceler, inanışlar, eski kentlerin baharat çarşılarında benzersiz kokularını etrafa saçan baharat çeşitleri, öyküleri, nasıl kullanıldıkları, karışımları ve bazı yemek tarifleri... - Bizans'ın Damak Tadı / Kokular, Şaraplar, Yemekler / Andrew Dalby Bizans mutfağının incelmişliği ve eski İstanbul'da ziyaretçileri şaşkına çeviren balık, et, sebze ve meyve çeşitleri, sokaklarının kargaşası, sokak satıcıları, yemek kokuları... Dalby'nin satırlarında kokulu şaraplar, bin bir balık tarifi, şifalı otlar, zeytin çeşitleri, enginar, mercimek ve daha birçok lezzet - Çatal Kültürü / Avrupa Mutfağının Kısa Tarihi / Giovanni Rebora Büyüleyici bilgiler ve olağanüstü resimlerle dopdolu bu kitap çataldan başka, ekmek, çorba, makarnanın tarihine, çağlar boyunca tuz, peynir, et, balık, meyve ve sebzenin kullanımına ışık tutuyor. Sofra nasıl hazırlanırdı, şeker nereden gelirdi, şarap ve çay nasıl tadılırdı bu kitapta eğlenerek edineceğiniz bilgilerden sadece birkaçı. - Sanat, Kültür ve Mutfak / Phyllis Pray Bober Yazar eski çağlarda Anadolu'da, Çatalhöyük'te, Mısır, Mezopotamya, Yunan ve Roma uygarlıklarında ve ortaçağ Avrupa'sında nelerin yenilip içildiğini, yemeklerin nasıl hazırlandığını ve sunulduğunu belgelere dayanarak anlatıyor ve okurlarına şöyle sesleniyor: "Gözü kara olun ve eski kültürlerin yeme içme alışkanlıklarından esinlenin. Yarasın!" Kitapta antik çağlardan 70 yemek tarifi de var. (Tanıtım Yazısı'ndan)
   Stok Kodu
   :
   9789758704873
   Sayfa Sayısı
   :
   1208
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat