Sepetim (0) Sepetimi Göster
%21
Matematik ve Gerçek | Ali Nesin | kitapambari.com

Matematik ve GerçekFelsefi Tatta Matematik Yazıları

21,33 TL
- +
27,00 TL
%21
Sepete Ekle
Matematik ve Gerçek
Matematik ve Gerçek Felsefi Tatta Matematik Yazıları
21.33
Ali Nesin, elinizdeki Matematik ve Gerçek derlemesini, "Ben matematikten anlamam ama yine de matematik nedir ne değildir öğrenmek istiyorum," diyenler için hazırladığını söylüyor.
"Bu kitapta, matematikle gerçek, soyutla somut, teoriyle pratik, doğruyla kanıtlanabilirlîk arasındaki ilişkiyi, sonsuzluk kavramının getirdiği sorunları, var olmanın anlamını ve matematiğin sınırlarını irdeleyen, dolayısıyla kaçınılmaz olarak felsefi tadı olan matematiksel yazıları bulacaksınız.
Yazıların düzeyi genellikle (her zaman değil ama) sayfa sayısıyla birlikte artacak ve kitap giderek matematikselleşecektir. Okur, ilk okuyuşta anlayamadığı yazıları daha sonra geri dönmek üzere atlayabilir.
Matematiksel düzeyi fazla yükseltmemek için konunun hakettiği derinliğe inmedim. Matematiksel olarak daha derin ve daha doyurucu yazıları, 'Kümeler Kuramı' ve 'Sayıların İnşası' adlı kitaplarımda bulabilirsiniz."
Ali Nesin'in bu tematik derlemesinde yukarıda belirttiği çerçeveye uygun, diğer kitaplarına dağılmış haldeki yazılarını topluca bulabileceksiniz.
Kapat