Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Antik Site | Fustel De Coulanges | kitapambari.com

Antik SiteYunan'dan Roma'ya Kadar Tapınma, Hukuk ve Kurumlar

Çeviren: İsmail Kılınç
25,93 TL
- +
32,41 TL
%20
Sepete Ekle
Kargoya 5 iş gününde teslim edilir
Antik Site
Antik Site Yunan'dan Roma'ya Kadar Tapınma, Hukuk ve Kurumlar
Epos Yayınları
25.93

Antik Site; bu tozlu kitap, tarihçi Fustel de Coulanges'ın kaleminden, bugünkü dinlere, inançlara ve yönetim organlarına ilham veren dinlerin-inançların hukukun-iktidarların tarihini ve işleyişini anlatıyor. Bir tarih çalışmasının örneği ve kanıtı olan Antik Site, günümüzden 147 yıl evvel 1864 yılında, antik kaynak, belge ve fiziksel kanıtların ince elenip sık dokunmasıyla ortaya çıkmış bir çalışma. Hakikaten tozlu bir kitap, ama Antik Site, esas ilgisi bakımından evvel zaman içinde olanların değil, bugün içinde yaşadığımız evrensel hakikatlerin varlık bulduğu uzun çağların incelenmesi. Ölümlü varlık insana doğumuyla ölümü arasındaki günlük yaşamında kayıtsız-şartsız efendilik eden inançların, eskiden - bugün (de) tapındığımız hukukun, devletin, ırkların-milletlerin, dinlerin, ahlakın, ailenin vs.birbirlerini farkına dahi varmadan dönüştürmesiyle an be an oluşan toplumsal belirlenme, bilinç, iktidar kavramlarının büyüleyici tarih anlatımı... Eski inançlarla ve eski iktidar-hukuk biçimleriyle bugünküleri karşılaştırma imkanını reddedilemeyecek bir apaçıklıkla sunabiliyor. Coulanges'ın adeta "eski inançları-iktidarları-yönetim tarzlarını bilmeyen bugünkü inançları-yönetim tarzlarını eşsiz sanır" dediği Antik Site, bir hikaye değil, büyüleyici bir inanç-iktidar-hayat tasviri.

 • Açıklama
  • Antik Site; bu tozlu kitap, tarihçi Fustel de Coulanges'ın kaleminden, bugünkü dinlere, inançlara ve yönetim organlarına ilham veren dinlerin-inançların hukukun-iktidarların tarihini ve işleyişini anlatıyor. Bir tarih çalışmasının örneği ve kanıtı olan Antik Site, günümüzden 147 yıl evvel 1864 yılında, antik kaynak, belge ve fiziksel kanıtların ince elenip sık dokunmasıyla ortaya çıkmış bir çalışma. Hakikaten tozlu bir kitap, ama Antik Site, esas ilgisi bakımından evvel zaman içinde olanların değil, bugün içinde yaşadığımız evrensel hakikatlerin varlık bulduğu uzun çağların incelenmesi. Ölümlü varlık insana doğumuyla ölümü arasındaki günlük yaşamında kayıtsız-şartsız efendilik eden inançların, eskiden - bugün (de) tapındığımız hukukun, devletin, ırkların-milletlerin, dinlerin, ahlakın, ailenin vs.birbirlerini farkına dahi varmadan dönüştürmesiyle an be an oluşan toplumsal belirlenme, bilinç, iktidar kavramlarının büyüleyici tarih anlatımı... Eski inançlarla ve eski iktidar-hukuk biçimleriyle bugünküleri karşılaştırma imkanını reddedilemeyecek bir apaçıklıkla sunabiliyor. Coulanges'ın adeta "eski inançları-iktidarları-yönetim tarzlarını bilmeyen bugünkü inançları-yönetim tarzlarını eşsiz sanır" dediği Antik Site, bir hikaye değil, büyüleyici bir inanç-iktidar-hayat tasviri.

   Stok Kodu
   :
   9789756790854
   Ebad
   :
   13.00x19.50
   Sayfa Sayısı
   :
   371
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   İsmail Kılınç
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat