Sepetim (0) Sepetimi Göster
%1
Toplumsal Değişme ve Kişilik Özellikleri | Ayşegül Yaraman | kitapamba

Toplumsal Değişme ve Kişilik Özellikleri

Kargoya 5 iş gününde teslim edilir
Toplumsal Değişme ve Kişilik Özellikleri
Toplumsal Değişme ve Kişilik Özellikleri
Bağlam Yayınları
7.92

Bilinçle ya da bilinçsizce, verili olan her şeyin yapıbozumuna tabi tutulduğu günümüzde, egemen söylem 'tektiplik'ten 'değişik olmanıntadı' na doğru dönüşürken; toplumsal değişme-kültür-kişilik ilişkilerinde farklılığın ortaya konmasıyla kalmayıp; farklının, iktidardan yansıyan/iktidarı yansıtan, hiyerarşinin oluşturduğu/hiyerarşiyi oluşturan verili değerlerin ötesinde ele alınmasını gerekli buluyorum. Kuşkusuz tektipleştirici söylemin egemenliğindeki bilimsel çalışma ve yorumlarda da farklıdan söz edildi. Ancak tektipleştirici söylemin yapısı gereği farklıya değer hatta olumsuz değer atfedildi. Gerek bilimsel paradigmanın değişmesi gerekse ona paralel gelişmeler, farkının toplumsal bir olgu olarak ele alınmasını gündeme getirdi. Böyle bir noktada, bu kitapta yapmak istediğim, aslında değerlerin, 'normal-anormal problematiği'nin inşasını sorgularken toplumsal değişme-kişilik özellikleri konusunu temel hipotez olarak irdelemektir.

 • Açıklama
  • Bilinçle ya da bilinçsizce, verili olan her şeyin yapıbozumuna tabi tutulduğu günümüzde, egemen söylem 'tektiplik'ten 'değişik olmanıntadı' na doğru dönüşürken; toplumsal değişme-kültür-kişilik ilişkilerinde farklılığın ortaya konmasıyla kalmayıp; farklının, iktidardan yansıyan/iktidarı yansıtan, hiyerarşinin oluşturduğu/hiyerarşiyi oluşturan verili değerlerin ötesinde ele alınmasını gerekli buluyorum. Kuşkusuz tektipleştirici söylemin egemenliğindeki bilimsel çalışma ve yorumlarda da farklıdan söz edildi. Ancak tektipleştirici söylemin yapısı gereği farklıya değer hatta olumsuz değer atfedildi. Gerek bilimsel paradigmanın değişmesi gerekse ona paralel gelişmeler, farkının toplumsal bir olgu olarak ele alınmasını gündeme getirdi. Böyle bir noktada, bu kitapta yapmak istediğim, aslında değerlerin, 'normal-anormal problematiği'nin inşasını sorgularken toplumsal değişme-kişilik özellikleri konusunu temel hipotez olarak irdelemektir.

   Stok Kodu
   :
   9789758803095
   Ebad
   :
   13.50x20.00
   Sayfa Sayısı
   :
   118
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004-02
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat