Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Troya Masalı | Azra Erhat | kitapambari.com

Troya Masalı

16,50 TL
- +
22,00 TL
%25
Sepete Ekle
Kargoya 1 iş gününde teslim edilir
Troya Masalı
Troya Masalı
Günışığı Kitaplığı
16.50
Anadolu topraklarında yaşanmış, dünya tarihinin en ünlü savaşını arkeolog, çeviri ustası Azra Erhat çocuklar için anlattı!

Eski Anadolu uygarlıklarının izini süren mavi yolculukları başlatanlardan, hümanist anlayışın ülkemizde yaygınlaşmasına öncülük etmiş arkeolog, filolog ve düşünür Azra Erhat, çocuklara Çanakkale yöresinin söylencelerini anlatıyor. Editörlüğünü Semih Gümüşün üstlendiği Köprü Kitaplar dizisinin altıncı kitabı Troya hakkındaki söylenceleri yalın bir dille aktarıyor. Ülkemizi tanıma, tarihimize sahip çıkma ve saygı duyma bilincinin gelişmesine yardımcı olacak bir kaynak niteliğindeki kitabın girişinde, Çanakkale Boğazının söylenceleri ve Troyanın bulunuşu; sonrasında, ünlü Paris ve Helene söylencesiyle başlayan destan bölümü yer alıyor. Kitap, 2000 yılında kaybettiğimiz değerli karikatürcümüz Ferruh Doğanın özgün desenleriyle bezeli.

Ünlü Anadolulu tarihçi ve ozan Homerosun İlyada destanında on yıl sürdüğü anlatılan Troya Savaşı filmlere konu olmuş, hakkında pek çok kitap yazılmıştır. Azra Erhatın, Homerosun ünlü İlyada ve Odysseia destanlarının ozan A. Kadirle birlikte yaptığı şiirsel çevirisi de, Yunan ve Roma mitolojilerini açıklayan Mitoloji Sözlüğü (1972) de alanlarında hâlâ en yetkin kaynaklar sayılmaktadır. İlk kez 1981de yayımlanan Troya Masalı, Erhatın çocuklara Anadolu destanlarını sevdirme çabasının ürünü.
Kapat