Sepetim (0) Sepetimi Göster
Almanların Türk Korkusu
Almanların Türk Korkusu
Tekin Yayınevi
14.40
Baha Güngör, kitabında kara yağız Türk delikanlısı ile sarışın Alman dilberinin öyküsünü kaleme almıyor. Sadece alışılmışın dışında bir bilgi birikimi eşliğinde, yaşanmışlıkları usta bir dille kurgulayarak mutlaka okunması gereken bir kitabı imzalamış oluyor... -Cumhuriyet Güngör eline kalemi almakla iyi yaptı. Kitabında özellikle Avrupa konusunda güzel ayrıntılar ve perde arkasına bakışı var. Türkiye'yi, insanlarını ve Alman tarafındaki önyargıları karşı argümanlarıyla dile getiriyor. -Der Spiegel: Güngör Türkiye'yi kendini beğenmiş bir tavırla savunmuyor, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğinin önemini vurguluyor ve Türkiye'yi islamiyet ile Demokrasi arasındaki sentezi başarıyla uygulayan bir ülke olduğunu açıklıyor. -Bonn General-Anzeiger: Güngör, kitabında esprilerle olduğu kadar bilgisiyle de iki toplum arasında ne kadar çok önyargı olduğunu ve birileri hakkında ne kadar az bilgi sahibi olduklarını açığa çıkarttığı kadar, Türkiye'nin AB tarafından geri çevrilmesinin tahlikelerini de dile getiriyor. -DPA (Alman Haber Ajansı) Güngör Almanya'yı iyi tanıyor ve bizi Türkiye korkusundan kurtarmak istiyor... Baştan sona okunmaya değer bir kitap. -Franfurter Allgemeine Zeitung: Baha Güngör'ün kitabı, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Almanları ikna etmeye yarayarak bilgilerle dolu. -Milliyet (Almanya): Almanlar hala göçmenleri eşit haklara sahip komşu olarak kabul etmekte zorlanıyor. Güngör'ün kitabı, Türkiye'nin AB'ye girmesini savunan bir yapıt. -Seddeutsche Zeitung:
 • Açıklama
  • Baha Güngör, kitabında kara yağız Türk delikanlısı ile sarışın Alman dilberinin öyküsünü kaleme almıyor. Sadece alışılmışın dışında bir bilgi birikimi eşliğinde, yaşanmışlıkları usta bir dille kurgulayarak mutlaka okunması gereken bir kitabı imzalamış oluyor... -Cumhuriyet Güngör eline kalemi almakla iyi yaptı. Kitabında özellikle Avrupa konusunda güzel ayrıntılar ve perde arkasına bakışı var. Türkiye'yi, insanlarını ve Alman tarafındaki önyargıları karşı argümanlarıyla dile getiriyor. -Der Spiegel: Güngör Türkiye'yi kendini beğenmiş bir tavırla savunmuyor, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğinin önemini vurguluyor ve Türkiye'yi islamiyet ile Demokrasi arasındaki sentezi başarıyla uygulayan bir ülke olduğunu açıklıyor. -Bonn General-Anzeiger: Güngör, kitabında esprilerle olduğu kadar bilgisiyle de iki toplum arasında ne kadar çok önyargı olduğunu ve birileri hakkında ne kadar az bilgi sahibi olduklarını açığa çıkarttığı kadar, Türkiye'nin AB tarafından geri çevrilmesinin tahlikelerini de dile getiriyor. -DPA (Alman Haber Ajansı) Güngör Almanya'yı iyi tanıyor ve bizi Türkiye korkusundan kurtarmak istiyor... Baştan sona okunmaya değer bir kitap. -Franfurter Allgemeine Zeitung: Baha Güngör'ün kitabı, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Almanları ikna etmeye yarayarak bilgilerle dolu. -Milliyet (Almanya): Almanlar hala göçmenleri eşit haklara sahip komşu olarak kabul etmekte zorlanıyor. Güngör'ün kitabı, Türkiye'nin AB'ye girmesini savunan bir yapıt. -Seddeutsche Zeitung:
   Stok Kodu
   :
   9789754782400
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   191
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat