Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir | Bahar Eriş | kitapambari.com

Her Çocuk Üstün Yeteneklidir

19,20 TL
- +
24,00 TL
%20
Sepete Ekle
Kargoya 1 iş gününde teslim edilir
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir
Alfa Yayınları
19.20

Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Bahar Eriş, ABD'de 6 yıl boyunca üstün yetenekli çocukların eğitim süreçlerini inceledi. Bu kitapta iki önemli soruyu cevaplıyor:

Üstün yeteneği nasıl keşfetmeli, nasıl yetiştirmeli?

Herhangi bir çocuk üstün yetenekli gibi yetiştirilirse, ne gibi mucizevi sonuçlar alınır?

Kitapta ünlü dahilerin çocukluk günlerinden, zeka testlerinde dikkat edilmesi gerekenlere, yeni bilimsel araştırmalardan ideal anne uygulamalarına, ilgili filmlerden yüksek zeka eğitim sistemlerine kadar birçok konu rahatça anlaşılabilir bir dille ele alınıyor.

"Dr. Bahar Eriş'in kitabı, üstün yetenekli bir çocuğun içindeki “cevheri işleyip mücevhere dönüştürme” çabasına dönük, evrensel ilkeler ile yerel uygulamaları, olması gerekenler ile olanları, abartılanlar ile eksik bırakılanları sistematik bir şekilde ele almış. “Ev yapımı dâhi” yetiştirmek isteyenler için yeni, yaratıcı ve yararlı bilgiler içeren bir kitap. Kitabın hümanist ve eşitlikçi tavrı da ayrıca ahlaki bir alkışı hak ediyor."

- Mümin Sekman, Her Şey Seninle Başlar'ın yazarı

"Başarısız çocuk yoktur, yetenekleri keşfedilemeyen çocuklar vardır ve o çocuklardan birisi de sizin çocuğunuz olabilir…Hele hele çocuğunda bir ışık görüp, onu nasıl yönlendiririm çaresizliği içinde kıvranan ebeveynler için güvenilir bir yol gösterici. Eğitim sorunumuz ne zaman çözülür, çocuklarımız hak ettikleri değere ne zaman kavuşur ve en önemlisi de, ülkemiz ne zaman kalkınmış ülkeler ligine yükselir? Dr. Bahar Eriş'in elinizde tuttuğunuz bu kitabı, ne zaman milyonlarca satarsa!.. "

Abbas Güçlü, Milliyet köşe yazarı, Genç Bakış sunucusu

"Kitapta çocuklar için olduğu kadar, yetişkinler olarak kendinizi değerlendirebileceğiniz yönlendirmeler de bulunmaktadır. Kitaptan geniş bir hedef kitle faydalanabilir; ebeveynler, öğretmenler, rehber öğretmenler ve eğitim politikalarına yön veren kişiler. "

- Prof. Sevda Bekman, AÇEV kurucusu, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi

"Emin olun, kitabı okuduktan sonra, zeka ve yetenek konusunda bütün taşlar yerine oturmuş ve kaygılarınız azalmış olacak… Özellikle zeka testleri sonucunda, çocuğuna ‘'üstün yetenekli' tanısı almış her veliye raporla birlikte verilmesi gereken, bir başucu kitabı."

- Filiz Günsür, Üstün Yetenekli Çocukların Aileleri Platformu kurucusu

Kapat