Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Büyük Ortadoğu Projesi/ Alfa- Kaos- Omega- Tapınak | Kemal Evcioğlu |

Büyük Ortadoğu Projesi/ Alfa- Kaos- Omega- Tapınak

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Büyük Ortadoğu Projesi/ Alfa- Kaos- Omega- Tapınak
Büyük Ortadoğu Projesi/ Alfa- Kaos- Omega- Tapınak
Umay Yayınları
11.25
Küreselleşme, Medeniyetler Çatışması, Dinler Arası Diyalog, 11 Eylül, Terör ve Askeri İşgaller, hiçbir şey birbirinden bağımsız değil. Ortadoğu'da ve Dünya'da neler oluyor? ABD Büyük Ortadoğu Projesi'ni neden ortaya attı? Dönüşüm kapsamına alınan ve içlerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin de bulunduğu 23 ülkede neler yaşanacak? Etnik ve dini azınlıklara göre çizilecek yeni harita nasıl olacak? Türkiye bundan nasıl etkilenecek? Kuzey Afrika ve Ortadoğu neden seçildi? Washington Büyük Ortadoğu Projesi'nin maliyetini kaldırabilir mi? Yeni yüzyıldaki yarışı kim kazanacak? Dinler neden öne çıktı? 11 Eylül nedir, kime yaradı? 21inci yüzyılın başında dünyadaki güç oluşumu nasıl biçimleniyor? Türkiye'nin stratejik önemi nedir? 80 yıllık Cumhuriyet mirası tehlikede mi?
 • Açıklama
  • Küreselleşme, Medeniyetler Çatışması, Dinler Arası Diyalog, 11 Eylül, Terör ve Askeri İşgaller, hiçbir şey birbirinden bağımsız değil. Ortadoğu'da ve Dünya'da neler oluyor? ABD Büyük Ortadoğu Projesi'ni neden ortaya attı? Dönüşüm kapsamına alınan ve içlerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin de bulunduğu 23 ülkede neler yaşanacak? Etnik ve dini azınlıklara göre çizilecek yeni harita nasıl olacak? Türkiye bundan nasıl etkilenecek? Kuzey Afrika ve Ortadoğu neden seçildi? Washington Büyük Ortadoğu Projesi'nin maliyetini kaldırabilir mi? Yeni yüzyıldaki yarışı kim kazanacak? Dinler neden öne çıktı? 11 Eylül nedir, kime yaradı? 21inci yüzyılın başında dünyadaki güç oluşumu nasıl biçimleniyor? Türkiye'nin stratejik önemi nedir? 80 yıllık Cumhuriyet mirası tehlikede mi?
   Stok Kodu
   :
   9789758913123
   Ebad
   :
   135-215
   Sayfa Sayısı
   :
   500
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005-12
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat