Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Cami Boy Kuran-ı Kerim - Hatmi Şerif Cüzü (30 Cüz) | | kitapambari.com

Cami Boy Kuran-ı Kerim - Hatmi Şerif Cüzü (30 Cüz)

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Cami Boy Kuran-ı Kerim - Hatmi Şerif Cüzü (30 Cüz)
Cami Boy Kuran-ı Kerim - Hatmi Şerif Cüzü (30 Cüz)
Huzur Yayınevi
90.00
Kuran-ı kerimden faydalanabilmemiz için önce Resulullah (s.a.v.)a başvurmamız, onun açıklamalarına kulak vermemiz, yaşantılarını örnek almamız gerekiyor. Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerimde namaz kılmamızı emretmiş, rekatlarını ve nasıl kılınacağını açıklamamıştır. Zekat vermemizi emretmiş, hangi mallardan ne miktarda verileceğini beyan buyurmamıştır. Allah (c.c.) bütün bu gibi meselelerin açıklamasını Resulullah (s.a.v.)a bırakmıştır. İşte bundan dolayıdır ki, Resulullah (s.a.v.)ın hadisleri ve yaşantısı, Kuranın anahtarı olarak önem kazanmıştır. Hadis ilminin büyük imamlarından olan Hafız el-Münziri, her müslümanın faydalanması için bu güzel eseri telif etmiştir. Eser Türkçeye aktarılırken mümkün olduğu kadar açık ifade ve sade dil kullanılmıştır.
 • Açıklama
  • Kuran-ı kerimden faydalanabilmemiz için önce Resulullah (s.a.v.)a başvurmamız, onun açıklamalarına kulak vermemiz, yaşantılarını örnek almamız gerekiyor. Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerimde namaz kılmamızı emretmiş, rekatlarını ve nasıl kılınacağını açıklamamıştır. Zekat vermemizi emretmiş, hangi mallardan ne miktarda verileceğini beyan buyurmamıştır. Allah (c.c.) bütün bu gibi meselelerin açıklamasını Resulullah (s.a.v.)a bırakmıştır. İşte bundan dolayıdır ki, Resulullah (s.a.v.)ın hadisleri ve yaşantısı, Kuranın anahtarı olarak önem kazanmıştır. Hadis ilminin büyük imamlarından olan Hafız el-Münziri, her müslümanın faydalanması için bu güzel eseri telif etmiştir. Eser Türkçeye aktarılırken mümkün olduğu kadar açık ifade ve sade dil kullanılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789758666577
   Ebad
   :
   170-240
   Sayfa Sayısı
   :
   608
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   1.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat