Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Demokrasi ve İnsan Hakları -herkes İçin- İhsan Dağı | kitapambari.com

Demokrasi ve İnsan Hakları -herkes İçin-

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Demokrasi ve İnsan Hakları -herkes İçin-
Demokrasi ve İnsan Hakları -herkes İçin-
Liberte Yayınları
16.50
Demokrasi ve insan hakları, Türkiye'de modernleşme tarihinin hem önemli hem de sürekli bir tartışma konusu olmuştur. Tartışma, yakın zamanlara kadar, uluslararası insan hakları söyleminin Türk siyasal ve toplumsal yaşamı bakımından anlam ve sonuçları üzerinde odaklanmıştır. Bugün gelindiği nokta itibariyle, bu kuşkucu anlayışın önemli ölçüde terkedildiği görülmektedir. Günümüzde demokrasi ve insan haklarının yerindeliği değil, uygulama sorunları tartışılır olmuştur. Bu süreçte demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti gibi kavram ve kurumların nasıl tanımlanacağı, içlerinin nasıl doldurulacağı ve uygulamaya nasıl yansıtılacağı son derece önemlidir. Herkes İçin Demokrasi ve İnsan Hakları, toplumun geniş kesimlerinin bu tartışmaya daha etkili olarak katılabilmesi için gerekli temel bilgileri, herkesin anlayabileceği bir dilde sunma amacı taşımaktadır.
(Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Demokrasi ve insan hakları, Türkiye'de modernleşme tarihinin hem önemli hem de sürekli bir tartışma konusu olmuştur. Tartışma, yakın zamanlara kadar, uluslararası insan hakları söyleminin Türk siyasal ve toplumsal yaşamı bakımından anlam ve sonuçları üzerinde odaklanmıştır. Bugün gelindiği nokta itibariyle, bu kuşkucu anlayışın önemli ölçüde terkedildiği görülmektedir. Günümüzde demokrasi ve insan haklarının yerindeliği değil, uygulama sorunları tartışılır olmuştur. Bu süreçte demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti gibi kavram ve kurumların nasıl tanımlanacağı, içlerinin nasıl doldurulacağı ve uygulamaya nasıl yansıtılacağı son derece önemlidir. Herkes İçin Demokrasi ve İnsan Hakları, toplumun geniş kesimlerinin bu tartışmaya daha etkili olarak katılabilmesi için gerekli temel bilgileri, herkesin anlayabileceği bir dilde sunma amacı taşımaktadır.
   (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789756877906
   Basım Yeri
   :
   Ankara
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat