0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Anlatı / Alıç Ağacı ile Sohbetler

%35
Alıç Ağacı ile Sohbetler

Alıç Ağacı ile Sohbetler

Yazar: Hikmet Birand

Kategori: Anlatı

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Stok: 10

75 ₺

48.75 ₺

KİTAP HAKKINDA

Neredeyse yarım yüzyıl önce Ankara’da, Dikmen sırtlarında yalnız bir alıç ağacıyla bilge ruhlu bir üniversite hocası sohbet etmeye başlar. Önce birbirlerini tanır, sonra dereden tepeden konuşurlar. Daha çok da alıç ağacı anlatır. Atalarından, geçmişinden, Anadolu’nun her yerine dağılmış akrabalarından bahseder. Tüm bu sohbeti, o anların tanığı Prof. Dr. Hikmet Birand Alıç Ağacı ile Sohbetler adıyla kitaplaştırmıştır. Alıç ağacının sohbeti noktalarken söylediklerini kulak ardı etmek olanaksızdır:

“Sohbetlerimizi dinlemiş olanlar, Anadolu’yu gezerken bakıp geçtikleri, görmeden geçtikleri manzaraları artık başka bir gözle gözetleyecekler; gördükleri her otun, her çalı ve tek ağacın, taşın toprağın anlattıklarına kulak verecekler ve onlara karşı davranışlarına herhalde bir çekidüzen vereceklerdir.”

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları olarak Prof. Dr. Hikmet Birand’ın Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabını, Prof. Dr. Tuna Ekim’in sunuş yazısı ve Yrd. Doç. Dr. Mutlu Kart Gür’ün katkılarıyla bir kez daha okurlarla buluşturuyoruz.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 360
Yayın Tarihi: 2023
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786053320876
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 7
Boyut : 14cm x23cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR