0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Araştırma-İnceleme-Referans / Edebiyat Meseleleri

%35
Edebiyat Meseleleri

Edebiyat Meseleleri

Yazar: Ali Nihad Tarlan

Kategori: Araştırma-İnceleme-Referans

Yayınevi: Akçağ Yayınları

Stok: 26

100 ₺

65 ₺

KİTAP HAKKINDA

Edebiyat Meseleleri isimli bu kitap, divan edebiyatının önemli mütehassıslarından Prof. Dr. Ali Nihad Tarlan’ın uzun yıllar üzerine kafa yorduğu meselelere dair ufuk açıcı konuşma ve makalelerinden oluşan bir eserdir.

Kitabın içinde “Edebiyat Üzerine” ,”Edebi san’atler”, “Metinler Şerhine Dair” ve “Metin Tamiri” olmak üzere 4 ayrı bölüm bulunmaktadır.

Prof. Dr. Ali Nihad Tarlan, sadece bir metinler şerhi hocası değil aynı zamanda üslup sahibi bir yazardır. Makalelerinde ve konuşmalarında kendisine mahsus bir tefekkür biçimi ve bakış açısına sahiptir. Kitap okunduğunda bu husus vazıh bir şekilde görülecektir.

Kendisine ait metodu bulunan, pek çok şairin divanını tenkitli bir surette yayına hazırlayan ve bu yayınlara öncülük eden kişi Tarlan’dır. Bu anlamda divan edebiyatı araştırmalarının ilk nüvelerini veren kişi de odur.

Tarlan’ın kaynaklara vukufiyeti tamdır. İktibas yaptığı kaynakları olduğu gibi almaz ve onları bir tenkit süzgecinden geçirir. Bu da incelediği hususlara dair yeni bakış açıları oluşturmasına vesile olmuştur.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 142
Yayın Tarihi: 2017
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786053423539
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 16cm x23cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR