0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Arastirma - Tarih / Politika/Arastirma / Türkiye Politika / Araştırma-İnceleme-Referans / Roman’tik Bir Yolculuk

%30
Roman’tik Bir Yolculuk

Roman’tik Bir Yolculuk

Yazar: Atilla Birkiye

Kategori: Araştırma-İnceleme-Referans

Yayınevi: Plan B Yayınları

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Roman’tik Bir Yolculuk’ta yer alan yazılar, 23 yıllık (1982-2005) bir süreyi kapsıyor. Roman üzerine yazdığım yazılardan yapılan bir seçme bu. Romanlar üzerine inşa edilen, “düşünen” denemeler demek daha doğru.

Genellikle “deneme”nin sınırları içinde yer alıyor kitaptaki yazılar. Bir iki tanesi denemenin sınırlarını zorlayıp “eleştiri”nin alanına ya da “makale”nin alanına geçiyor. Ama tüm yazılarda “yöntemsel bir yaklaşım” olmadığı için, “deneme”nin engin sularında yelken açtığımı söyleyebilirim. Gerçi kimilerine göre edebi bir yapıtın (burada romanın) üstüne yazılan bir yazı “deneme” (edebi deneme) olamaz. Çünkü ister istemez yazarın “yargı”sı ortaya çıkacak, böylece denemeden uzaklaşıp eleştirinin alanına girecektir. Bu yaklaşım biçimi “gerçeklik” taşımakla birlikte, ben daha farklı düşünüyorum. Bir romanın, konusunun temasının karakterlerinin üstüne pekala bir deneme inşa edilebilir.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 290
Yayın Tarihi:
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789758723126
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-11

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR