0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Siyaset / Araştırma-İnceleme / Bin Kalıplılar

%30
Bin Kalıplılar

Bin Kalıplılar

Yazar: Nurullah Ankut

Kategori: Araştırma-İnceleme

Yayınevi: Derleniş Yayınları

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Peki, Sovyetler Birliği tehdidini manyaklık düzeyinde heyulalaştırarak politikasının en temel unsuru yapan kimdi, yoldaşlar?

Önceki yazılarımızdan jatırlayacaksınız; kaplan ve kurt masallarıyla bu tehdidi popülarize eden kim Türkiye'de?

Bu tehdit karşısında Amerika'yı Barış Cephesi içinde göstererek müttefik olarak niteleyen kim?

Sovyet tehdidine karşı Avrupa Ordusunun da güçlendirilmesi gerektiğini savunan kim?

Ve de hatta bu tehdide karşı ABD'nin NATO'sunu, Süper NATO'sunu, Kontrgerilla'sını, onun ürünü olan 12 Eylül Faşist Diktatörlüğünü ve tüm bunların ardından ABD'nin Nötron Bombasını savunan kim?

Bu Bin Kalıplılar Dergahı, değil mi?

İşte Kıvılcımlı Usta'mız onların Sovyetler Birliği ve Sosyalist Kamp'a, mazlum dünya halklarına ettikleri bu ihanetten ve dünyanın baş emperyalist haydut devleti ABD'nin tezlerini birebir savunduğu için bunların yapıp ettiğini CIA Sosyalizm olarak değerlendiriyor. Tabii çok yerinde olarak, haklı olarak.

Çünkü bunlar devrimci halk ozanımız Aşık İhsani'nin bir dizesindeki söyleyişle tam 16 yıl boyunca Türk Yurdu üstünde kahpe düşmanın ağzıyla ötmüşlerdir.

Demek ki yoldaşlar, biz bunları CIA Sosyalizmi olarak etiketlemekle onlara ne haksızlık etmişiz ne de hakaret. Onları gerçek kimlikleriyle adlandırmışız, nitelendirmişiz...

Biz, 1969'dan bu yana D. Perinçek ve PDA Avanesinin söyleyip savunduklarının hep tam karşısında olduk.

Adamda halkımızın deyişiyle her yol var. Başta türlü dersek; her yol mubah... Onun bütün derdi, kendi deyişleriyle, Büyük Güçler Platformuna çıkmak. İşet onu başarabilmek için de duruma ve şartlara göre görüş oluşturmak yani bir kalıptan çıkıp bir kalıba girmek...

Bu adam ve avanesi için tutarlılıkmış, siyasi ahlakmış, vicdanmış, insani değerlermiş hiçbir önem taşımaz. Boş şeyler onlara göre bütün bu saydıklarımız.

E, sonuçta onlarınki de bir seçim. Ne yapabilirsiniz ki?..

Biz, onur yaşamdan önemlidir. İnsan şerefi için yaşar diyoruz. Onlarsa Büyük Güçler Platformuna çıkmak, diyorlar. Yazık! Ne diyelim başka?.. Hep dediğimiz gibi, insanız tabii; akılla birlikte duygu varlığıyız da... Bu sebepten kızıyoruz onlara zaman zaman da, aslında acınacak yaratıklar bunlar.

İnsan olarak doğmuşlar, sonra da kendi iradeleriyle insanlıktan vazgeçmişler...

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 617
Yayın Tarihi: 2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789757346685
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-01

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR