0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Politika Siyaset / Araştırma-İnceleme / G20 Gezegeni

%23
G20 Gezegeni

G20 Gezegeni

Yazar: Bahadır Kaleağası

Kategori: Araştırma-İnceleme

Yayınevi: Doğan Kitap

Stok: 1

20.37 ₺

15.68 ₺

KİTAP HAKKINDA

Dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke çerçevesinde Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin geleceğin kısa tarihi.

21. yüzyılda neredeyse tepeden tırnağa değişmekte olan dünyamızda, küreselleşmenin etkisiyle çok sayıda eksenden oluşan bir uluslararası ilişkiler ortamı gelişiyor, yeni fırsatlar doğuyor, yeni işbirlikleri kuruluyor. Türkiye’nin, siyaseti, ekonomisi ve çeşitli kurumlarıyla Avrupa Birliği yolculuğu da bu süreçte şekilleniyor.

Elinizdeki kitap, dünya nüfusunun üçte ikisini oluşturan, dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke, yani G-20 çerçevesinde, Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin “geleceğin kısa tarihini” sunuyor. Avrupa halklarının ne istediğinden, Türkiye’nin AB üyeliğinin “neden, ne zaman, nasıl”ına; Çin ve Hindistan’ın hamlelerinden, uluslararası futbol turnuvalarına; vize sorunundan lobi faaliyetlerine kadar, geleceğin inşasında rol oynayan her şey, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde en deneyimli isimlerinden Bahadır Kaleağası’nın rahat ve akıcı üslubuyla sayfalara dökülüyor.

“G20 Gezegeni’nde Türkiye için Avrupa ana eksen olmaya devam ediyor.
Ana eksen, fakat yegâne eksen değil.”

Yazar Hakkında: Dr. Bahadır Kaleağası eğitimini Galatasaray Lisesi, ABD (AFS), Brüksel ve İstanbul üniversitelerinde tamamladı. En yüksek dereceyle mezun olduğu Brüksel Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Harvard, Georgetown ve Kudüs üniversitelerinde ziyaretçi akademisyen oldu (1989-1999). Çalışmaları Avrupa hukuku, ABD-AB ilişkileri ve uluslararası ekonomik ilişkiler üzerinde yoğunlaştı. AB projeleri, kamu kuruluşları ve şirketler için uluslararası danışmanlık yaptı. 1996 yılında Brüksel’de TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliği’ni kurdu ve Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE nezdinde daimi delege görevini üstlendi. 2008 yılında Brüksel, Berlin, Paris, Washington ve Pekin’de temsilcilikleri bulunan TÜSİAD’ın Uluslararası Koordinatörü oldu. Ayrıca Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı, Brüksel Üniversitesi Avrupa Etütleri Enstitüsü bilimsel üyesi, TEMA-Brüksel kurucu başkanı, TÜSİAD-International, JC International ve Forum İstanbul yönetim kurulu üyesidir.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 308
Yayın Tarihi: 2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786050904239
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x23cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR