0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Tarih / Araştırma - İnceleme / Yıl 1915 - Çanakkale Boğazı’nın Suları Isınıyor!

%28
Yıl 1915 - Çanakkale Boğazı’nın Suları Isınıyor!

Yıl 1915 - Çanakkale Boğazı’nın Suları Isınıyor!

Yazar: Mustafa Kemal Tutkun

Kategori: Araştırma - İnceleme

Yayınevi: Apra Yayıncılık

Stok: 6

150 ₺

108 ₺

KİTAP HAKKINDA

Asıl sebebi Osmanlı devletini kalan topraklarını silah zoruyla paylaşmak olan 1. Dünya savaşı’nda dört yıl süren silahlı mücadelenin en yoğun şekilde yaşandığı yer Çanakkale cephesi olmuştur.

Diğer taraftan, üç asra yakın bir süredir devamlı toprak ve itibar kaybeden Osmanlı Devleti’nin son onurlu mücadelesi de yine bu cephede verilmiştir.

Ayrıca, sürekli olarak aşağılanan ve küçümsenen bir milletin , yeniden şahlanışına ev sahipliği yaptığı yerdir bu cephe… Bu şahlanış, ilerleyen yıllarda Anadolu’da verilecek bağımsızlık mücadelesinin de fitilini ateşlemiştir.

‘’Hasta Adam’’ diye niteledikleri Osmanlı Devleti’ni ve Türk Askerini hafife alan sömürgeci devletler zannettiler ki, Türk Askeri düşman Savaş gemilerini görünce her şeyini terk edip kaçacak.Ama hiç de öyle olmadı. Mehmetçik, yenilmez denilen armadanın önünde dimdik durdu ve onlara ‘’Çanakkale Geçilmez ‘’ diyerek haykırdı.

Bu kitap dünyanın en güçlü donanmasının Mehmetçik tarafından Çanakkale Boğazı’nda nasıl boğulduğunu anlatmaktadır.

Ancak, ilerleyen dönemde Çanakkale Boğazı bu defa karadan zorlanacaktır. Mehmetçik aynı kahramanlığını ve duruşunu kara muharebelerinde de gösterecek ve İstanbul’un işgaline fırsat vermeyecektir.

Tüm bu gelişmeler ve sonuçlarıyla birlikte alınması gerekli dersler hazırladığımız 2.,3. ve 4. kitaplarda okuyucularla paylaşılacaktır.

Mustafa Kemal Tutkun

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 177
Yayın Tarihi: 2020
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786056985621
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR