0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Türkiye Roman / Beslenme ve Diyet / Pegan Diyeti

%30
Pegan Diyeti

Pegan Diyeti

Yazar: Mark Hyman

Kategori: Beslenme ve Diyet

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Kitapları on iki kez New York Times çoksatanı haline gelen Dr. Mark Hyman’ın bir gıda ve sağlık şaheseri olan Pegan Diyeti’yle gıdaları ilaç olarak tüketmenin faydalarını keşfedin.

Paleo ve vegan beslenme tarzlarının en iyi yönlerini bir araya getirirseniz ne olur? Pegan olur! Onlarca yıldır süren diyet savaşlarında karbonhidrat oranı düşük, yağ oranı yüksek paleo diyetini, bitkisel bazlı vegan diyetini ve başka düzinelerce diyeti uygulamak gerektiğini savunanlar bizi şaşkına çevirdi ve kafamızı karıştırdı. Bu savaşı dışarıdan izleyenler için hangi yaklaşımın en iyisi olduğunu çözmeye çalışmak neredeyse imkânsız hale geldi; iki uç diyetin de avantajları ve zorlukları vardı. Ama nasıl olur da önümüzdeki tek seçenek günde üç kez pastırma ve tereyağı ya da sınırsız oranda kıvırcık lahana salatası yemek olabilir ki diye sorguladık çaresizce. Hastalıkların gerilemesini sağlamak, sağlığımıza kavuşmak, ömrümüzü uzatmak ve performansımızı iyileştirmek için nasıl beslenmeliyiz? İklim değişikliğini tersine çevirmek için nasıl beslenmeliyiz? Bunun daha iyi bir yolu olmalı!

Neyse ki var. Dr. Mark Hyman’ın Pegan Diyeti’ndeki “gıda ilaçtır” yaklaşımıyla,

• Paleo (iyi yağlar, sınırlı miktarda rafine karbonhidratlar ve şeker) ve vegan (bol bol taze, sağlıklı sebze) diyetlerinin en iyi yönlerini bir araya getirmeyi,
• Yalnızca beyniniz ve bedeniniz için değil, aynı zamanda gezegen için de iyi olan lezzetli bir diyet yaratmanın yolunu,
• Yaşlanma Karşıtı Süper Smoothie, Süper Gıda Karabuğday Barları, Tayland Tarzı Hindistan Cevizli Hindi Çorbası ve Gizli Siyah Fasulye Brownie’leri gibi ağız sulandıran otuz tarifle yemek yapma becerilerinizi bir üst seviyeye çıkarmayı öğreneceksiniz.

Beyin ve bağırsak sağlığınızı geri kazanarak ömrünüzü uzatacak beslenme alışkanlıkları edinmek istiyorsanız bu kitap tam size göre. Pratik ipuçları ve önerilerle dolu olan Pegan Diyeti bir ömür zinde, sağlıklı ve mutlu olmanızı sağlayacak, uygulaması kolay bir beslenme yaklaşımı öneriyor. Bırakın bu kitap size gıdaları ilaç olarak nasıl tüketeceğinizi göstersin!


“Trendlerin birbirine düştüğü diyet savaşlarından bıktıysanız, Mark Hyman’ın son gıda ve sağlık şaheseri Pegan Diyeti’ni keyifle okuyacaksınız. Bu kitap sayesinde hastalığı önlemek, vücudu iyileştirmek ve ruhu yatıştırmak için paleo ve vegan diyetlerinin en iyi özelliklerini nasıl bir araya getirebileceğinizi öğreneceksiniz. Bu kitap, sağlığı için ‘ilaç olarak gıda’ yaklaşımını benimsemek isteyen herkese uygun, gerçek bir yol haritası.” 
Dr. William W. Li 

“Gıdayı ilaç olarak kullanmanın yolunu öğrenmek için bu kitabı hemen okuyun. Dr. Mark Hyman hem kendinizi daha iyi hissetmek hem de topraktan başlayarak tüm gıda sistemini düzeltmek için nasıl beslenmeniz gerektiğini eşsiz bir ustalıkla açıklıyor!”
Dave Asprey

“Toplumumuzun kronik hastalık salgınını atlatması için gıdaların gücünden faydalanmaya şimdi her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Pegan Diyeti gıdayı nasıl ilaç olarak kullanabileceğimizi gösteren 21 basit prensibi kullanarak bir sağlık yolculuğuna başlamak isteyen herkese uygulaması kolay bir çözüm sunuyor.”
Arianna Huffington

“Uzun bir ömür, beyin ve bağırsak sağlığı için beslenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre. Dr. Hyman size günde üç kez çatalınızı batırdığınız gıdanın, hem kendi sağlığınızı hem de gezegenimizin sağlığını dönüştürmek için sahip olduğunuz en güçlü araç olduğunu gösterecek.” 
Eva Mendes

“İlaç ile gıda arasındaki çizgi sandığınızdan daha ince. İkisi de vücuda girip organizmanın genel sağlığını etkiliyor. Mark Hyman bunun son derece farkında ve sizin de farkına varmanızı istiyor. Yeni kitabı, yeni bir yaşam ve beslenme tarzı geliştirmek için daha önce duymuş olabileceğiniz paleo ve vegan diyetlerinin en iyi yönlerini bir araya getiriyor!”
Questlove

“Dr. Hyman’ın en harika özelliği, ortaya çıkan yeni kanıtlar ve çalışmalar önceki önerilerini düzeltmesini gerektirdiğinde düşüncelerini ve tavsiyelerini değiştirebilmesidir. Pegan Diyeti’nde kısa ve uzun vadede ideal sağlığa kavuşmak için kesin ‘kurallar’ı bilinçli olduğu kadar kolay bir şekilde uygulanabilir ilkelere dönüştürürken mütevazı ve nüktedan bir tavır sergiliyor. ‘Benimki tek doğru yol’ gibi bir felsefeye maruz kalmadan harika tavsiyeler almak istiyorsanız bu kitabı okuyun!” 
Dr. Steven R. Gundry 

“Dr. Hyman yine yapacağını yaptı. Gıdayı ilaç olarak nitelendirdiği Pegan Diyeti kitabında, esenliğe dair yenilikçi ve etkileyici bir yaklaşım benimsiyor. Sunduğu reçete yalnızca hastalıkları önlemekle kalmayacak, aynı zamanda hastalıkların temel nedenlerine inerek sağlık bakım masraflarını ciddi oranda azaltma potansiyeline sahip.” 
 Tim Ryan, Meclis Üyesi

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 296
Yayın Tarihi: 2022
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786254102073
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13.5cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-21

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR