0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Türkiye Roman / Beslenme ve Diyet / Yakıt Olarak Yağ

%30
Yakıt Olarak Yağ

Yakıt Olarak Yağ

Yazar: Joseph Mercola

Kategori: Beslenme ve Diyet

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Stok: 2

299 ₺

209.3 ₺

KİTAP HAKKINDA

Uzun yıllardır kanserin, hücre çekirdeğindeki kromozomla ilgili bir bozukluktan kaynaklanan genetik bir hastalık olduğuna dair bilimsel görüşü kabul etmiş durumdayız. Peki ya kanser genetik bir hastalık değilse? Ya bilim insanları hatalı bir yaklaşımın peşinden gidiyorsa ve kanser hasarlı DNA'dan değil de mitokondriyal disfonksiyonun bir sonucu olan metabolizma bozukluğundan gelişen bir hastalıksa? Ya bu şoke edici gerçek aynı zamanda diğer hastalıkları anlamamız konusunda da devrim etkisi yaratıp ideal sağlığa kavuşmak için yeni bir yol gösterirse?

Türünün ilk örneği olan bu çığır açıcı rehberde, New York Times çoksatan yazarı ve doğal tıbbın savunucusu Dr. Joseph Mercola, hemen hemen tüm hastalıkların nasıl kusurlu metabolik süreçten ileri geldiğini ve metabolizmanızın kontrolden çıkmasına sebep olan şeyin ne olduğunu açıklıyor: neredeyse vücudunuzdaki her hücrede çalışan, sağlıklı ve zinde kalmak için ihtiyaç duyduğunuz enerjinin %90'ını üreten mitokondrideki hasar ve disfonksiyon. Mitokondri büyük oranda zarar gördüğünde sağlıklı kalmak imkansız.

Dr. Mercola yalnızca vücudunuza doğru yakıtı vererek sağlığınızın kontrolünü ele alabileceğinizi gösteriyor ki bu, uzun zamandır inandırıldığınız şeyden çok farklı. Düşük oranda karbonhidrat ve yüksek miktarda sağlıklı yağ içeren ketojenik bir diyet, hastalığı engellemeyi ve iyileşmeyi hızlandırmayı sağlayan biyokimyasal yolları en iyi hale getirir. Üstelik faydaları sizi hayrete düşürebilir: Sadece ciddi hastalıkları tedavi etmek ya da önlemekle kalmayacak, beyninizi güçlendirecek, enerjinizi yükseltecek, kilo vermenize yardımcı olup bunu korumanızı sağlayacak.

Bu kitabı okudukça vücudunuzun moleküler seviyede nasıl işlediğini anlaşılır, makul terimlerle öğrenecek, en etkili biçimde hangi tür yakıtı yakmak için tasarlandığını nihayet anlayacaksınız. Ayrıca kitapta, ketojenik yeme planına başlamak ve bunu devam ettirmek için ayrıntılı bir kılavuz bulacaksınız. Metabolik Mitokondriyal Tedavi'nin yaygınlaşması için on ya da yirmi yıl beklemenize gerek kalmadan, bu heyecan verici yeni yöntemle daha sağlıklı bir vücuda ve beyne sahip olabilirsiniz, hem de hemen başlayarak.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 384
Yayın Tarihi: 2021
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786052999738
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-09-24

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR