0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Hukuk / Ders Kitapları / Sivil İtaatsizlik (Orta Boy)

%5
Sivil İtaatsizlik (Orta Boy)

Sivil İtaatsizlik (Orta Boy)

Yazar: Hayrettin Ökçesiz

Kategori: Ders Kitapları

Yayınevi: Legal Yayıncılık

Stok: 1

115 ₺

109.25 ₺

KİTAP HAKKINDA

'Kamusal alan'ın içerisinde yer alan ve onun zorunlu bir ürünü sayabileceğimiz resmi alan'ın ya da devlet alanının normatif temel ilkelerinde kurgulanmasını, uygulanmasını ve gelecekteki uygun gelişimini sağlamak; en önemlisi de, resmi alanın kamusal yaşamı totaliter bir nitelikle, ayrıkotu gibi bütünüyle sarmasını, terörize etmesini engellemek amacıyla bu kamusal alanın yetkin ve etkili direktifler verme görevinde üstün bir başarı derecesi göstermesi zorunludur.

Kamusal alanın çoğunluk kararlan ve konsensüs içerikleri olarak ürettiği bu direktiflerin, bir 'özel alan'da köklerini bulması ve bunların orada aranması, kitle sapkınlığının önüne geçilmesi için önemli bir ölçüt oluşturacaktır. Evrensel hukuk kültürünün bir ürünü ve hukuk düzenlerinde normatif bir öge olarak karşımızda bulunan temel insan haklan ve özgürlükleri katalogu başka bir bakışla, burada aranan olgusal ölçüt dizgesi olarak da anlaşılabilir:

İnsan bireyinin kamusal ve resmi alana temel oluşturan dirimsel, tinsel ve duyunçsal bütünlük alanlarının yetkinleşme araçları siyasal ve hukuksal çerçeveye özgürlük, güvenlik ve eşitlik üstün değerleri olarak yansıtılmakla resmi ve kamusal alandaki yozlaşmalann oluşumuna set çekilmektedir. Geriye bu sosyal hedeflere uygun karar üretme tarzlarının ve bu kararların üretimi kalmaktadır. İşte 'Sivil İtaatsizlik' bu yolda ve bu çerçevede önemli bir yöntem olmak özelliği taşımaktadır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 208
Yayın Tarihi:
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786054420230
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-09

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR