0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Çocuk Kitapları / Diğer / Kavramları Öğreniyorum

%35
Kavramları Öğreniyorum

Kavramları Öğreniyorum

Yazar: Gülden Uyanık Balat

Kategori: Diğer

Yayınevi: Çamlıca Çocuk Yayınları

Stok: 8

56.25 ₺

36.56 ₺

KİTAP HAKKINDA

Değerli anne babalar ve eğitimciler;

Erken çocukluk dönemi, çocukların temel kavramları ve bilimsel süreç becerilerini kazandıkları deneyimlerle dolu bir dönemdir. Çocukların bu dönemde yaşadıkları deneyimler, bilginin yapı taşları olarak nitelendirilen kavramların kazandırılması için uygun ortam oluşturur. Çocukların deneyimlemeleri tüm eğitim yaşamları boyunca öğrenme süreci için ihtiyaçları olan en önemli güçtür. Kavram nesnelerin, özelliklerin ve düşüncelerin benzerliklerine dayanarak, zihinde bir grup oluşturulmasıdır. Gerektiğinde bilgiler organize olmuş şekilde hatırlanır. Erken çocukluk döneminde çocuklara birçok kavram kazandırılmaya çalışılmaktadır.
Çocuklara kavramlar kazandırılırken; gözlem yapma, karşılaştırma, sınıflama, ölçme (yakın-uzak, büyük-küçük kavramlarını kullanarak mekan kavramını kavrama),
sözel, resim ya da grafik kullanarak iletişim kurma, önceden kestirme (basit neden-sonuç ilişkisi), sonuç çıkarma, hipotez kurma, değişkenleri tanımlama ve kontrol etme göz önünde bulundurulmalıdır.
Kavramları Öğreniyorum kitabımız, MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan kavramların çocuklara kazandırılabilmesi ve çocukların kavram deneyimlerini artırarak öğrenmelerini pekiştirmek için için hazırlanmıştır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 56
Yayın Tarihi: 2016
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786055101077
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 2
Boyut : 21cm x29cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR