0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Tarih / Diğer / Osmanlılar - Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa İle İlişkiler

%35
Osmanlılar - Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa İle İlişkiler

Osmanlılar - Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa İle İlişkiler

Yazar: Halil İnalcık

Kategori: Diğer

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Stok: 137

80 ₺

52 ₺

KİTAP HAKKINDA

“Osmanlı Devleti’nin doğuşu sorunu ile Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşu sorunu birbirine karıştırılmamalıdır. Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi, Osmanlı Devleti’nin Anadolu ve Balkanlar’da nasıl ve hangi koşullar altında siyasi bir güç durumuna geldiğini inceler. Osmanlı Devleti’nin doğuşu sorunu ise Selçuklu-Bizans uc bölgesinde Osman Gazi’nin liderliği altında siyasi çekirdeğin nasıl ortaya çıktığını açıklamakla ilgilidir.” 
Çalışmalarıyla Osmanlı İmparatorluğu’nun tarih yazımına siyaset, ekonomi, kültür ve medeniyet gibi pek çok açıdan özgün katkılar veren Halil İnalcık’ın Osmanlılar/Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa ile İlişkiler eseri, arşiv belgeleri ışığında imparatorluğun gelişimini, fetih yöntemlerini, devlet sistemini ve Hıristiyan Avrupa ile ilişkilerini incelediği makalelerinden oluşuyor. 
İnalcık’ın Osmanlıların kuruluş süreci, klasik dönem Osmanlı tarihinde egemenlik kavramı, Osmanlı İmparatorluğu’nda köle emeği, Avrupa’ya verilen ticaret imtiyazları gibi pek çok başlıkta kaleme aldığı Osmanlı’nın kuruluşu ve Avrupa ile ilişkileri konularındaki değerlendirmeleri bu eser aracılığıyla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor. 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 320
Yayın Tarihi: 2022
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786254292828
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 15.5cm x23.5cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR