0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Arastirma - Tarih / Politika/Arastirma / Türkiye Politika / Dil Bilim / Modern Yunanca Dilbilgisi

%45
Modern Yunanca Dilbilgisi

Modern Yunanca Dilbilgisi

Yazar: Sema Sandalcı

Kategori: Dil Bilim

Yayınevi: Ceren Yayıncılık

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Bu çalışma, Modern Yunanca dilbilgisi üzerinedir. Ülkemizde Yunanca dilbilgisi üzerine az sayıda yayın bulunmaktadır. Bu yayınların içerdiği önemli bazı yanlışlıklar, eksik bilgi, ayrıca akademik olarak kaynak yetersizliği böyle bir yayının hazırlanmasında etken olmuştur. Çünkü Modern Yunanca, özellikle son otuz beş yıl içinde bugünkü haline ulaşmış olsa da, aslında üç bin yıllık dil ve dilbilgisi geleneğine sahip bir dildir ve bu dili öğrenmedeki bazı zorluklar da buradan kaynaklanmaktadır.

Çalışmamız için kaynak olarak Ta nea ellinika ya ksenus Selanik 1990 adlı yayın esas alınmıştır. Söz konusu çalışma, önsözünde de kısaca belirtildiği gibi Çağdaş Yunanca Çalışmaları Enstitüsünün bünyesi altında dönemin bir grup değerli akademisyeni tarafından hazırlanmıştır.

Biz ise bu çalışmayı esas alırken, bu dili öğrenmek isteyen Türk okurunun daha net anlayabileceği, kendi başına da çalışabileceği şekilde yalın ifadelerle, tamamlayıcı bilgiler, örnek yapılar, ayrıca öğretici ve uygulama amaçlı çeşitli edebi metinlerle daha yararlı olmaya çalıştık.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 256
Yayın Tarihi: 2010
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786055553067
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-02

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR