0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Diğer Ülke Edebiyatları / Bağımsızlık Kutlaması

%31
Bağımsızlık Kutlaması

Bağımsızlık Kutlaması

Yazar: Lyonel Trouillot

Kategori: Diğer Ülke Edebiyatları

Yayınevi: Metis Yayınları

Stok: 7

55 ₺

37.95 ₺

KİTAP HAKKINDA

Saatin tam olarak kaç olduğunu kimse bilemiyordu. Saatler çakışmıyordu. Aynı yönde ilerlemiyordu. Bir saat Ufaklığın çetesinin göstericileri ikiye bölüp, kalabalığa yandan saldırmasını gösteriyordu. Not defteri ve ses kayıt cihazı olan gazetecinin pusudaki saatiyse, neredeyse saniyesine varıncaya kadar ilk kan damlalarını, sağ tarafta beklenmedik bir şekilde açılan yaraları, yaylım ateşlerini, rasgele çarpan, kalabalığı döven, önüne gelen herhangi bir bacağa, herhangi bir yüze vuran, nasıl bir haykırışa neden olacağına aldırmayan demir sopaları kaydediyordu. Şu ya da bu olsun, tüm saatler hayat gibi kırılgandı ve darbelerden kaçma gayretiyle her yöne koşan insanları görmemek için paramparça oluyorlardı.

Haiti'nin bağımsızlığının iki yüzüncü yılı kutlamalarında geçen, sokaklara dökülenlere adanmış bu roman Haiti'nin yakın tarihine ışık tutuyor.

Tarihsel kayıtların o uzak, mesafeli, soğukkanlı dilini kıran yazar, barışçıl bir yürüyüşün adım adım nasıl kana boyandığını aktarırken, tarihin merhametsizce ezdiği bir gencin hikâyesini yakın, sevecen bir dille anlatıyor.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 106
Yayın Tarihi: 2006
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789753425490
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR