0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Genel Konular / Ebeveyn Kitapları / Şimdi Oyun Zamanı

%30
Şimdi Oyun Zamanı

Şimdi Oyun Zamanı

Yazar: Bekir Karlığa

Kategori: Ebeveyn Kitapları

Yayınevi: Kök Yayıncılık

Stok: 4

60 ₺

42 ₺

KİTAP HAKKINDA

Oyun, çocuğun yetişmesi ve eğitiminde çok önemli katkıda bulunduğu gibi bedensel, ruhsal ve fiziksel açıdan gelişmesine de yardımcı olur. Çocuklar oyun yoluyla toplum kurallarına uymayı, yardımlaşmayı, insanlara karşı saygılı olmayı, farklı yapıdaki insanlarla kaynaşmayı, arkadaşlarını kırmamayı, hem kendi hem de arkadaşlarının haklarını korumayı, düzen ve temizliği öğrenirler.

Bu açıdan bakıldığında oyun, boşa geçirilen bir zaman değil, farklı bir yolla hayatı öğrenme biçimidir. Bu bilinçle kaleme aldığımız bu kitapta çocuk oyunlarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı uygun gördük.

Bu çalışmamızla anne babalara, çocuklarına öğretmek istedikleri bazı kuralları kendilerince oyunlaştırarak verebileceklerini göstermek istedik. Salzmann’ın da dediği gibi “Oyun, çocuğu lidere bağlayan önemli bir zincirdir.“ Oyun, çocukların gönüllerine açılan bir penceredir. Bu nedenle ebeveynler veya eğitimciler bu yolu iyi değerlendirmelidirler. Çünkü çocuklarla vakit geçirmek, onlarla ilgilenebilmek, onların düşündüğü gibi düşünebilmek önemli bir ayrıcalıktır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 192
Yayın Tarihi: 2012
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789754995756
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 4
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Türkçe
Güncellenme tarihi: 2022-12-26

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR