0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Eleştiri, İnceleme, Kuram / Tarihi Sözler Antolojisi

%33
Tarihi Sözler Antolojisi

Tarihi Sözler Antolojisi

Yazar: Murat Ertan

Kategori: Eleştiri, İnceleme, Kuram

Yayınevi: Fark Yayınları

Stok: 5

123 ₺

82.41 ₺

KİTAP HAKKINDA

Yunus Emre’nin yukarıdaki mısralarında ifadesini bulan söze dair kültürümüzde şiirler yazılmış, vecizeler ve atasözleri söylenmiştir.” Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır” diyerek insanları halimane davranmak gerektiğini belirten veya “Bin düşün, bir söyle “ tavsiyesiyle “Öfkeyle kalkıp zararla oturma”mızı engelleyen atasözlerimiz çoktur.

Bilindiği gibi atasözünün en temel özelliği söyleyenin belli olmamasıdır.Yani bir kişi tarafından söylenen veciz bir sözken sözlü edebiyatın olduğu dönemde zamanla söyleyeni unutulmuştur. Elinizdeki kitap, hem Doğu hem Batı medeniyetlerinde yetişmiş aydınların unutulmaması ve sözlerin daha geniş kitlelere duyurulması amacıyla derlenmiş.

Eğitim uzmanı Murat Ertan, “Geleceği belirlemek için, geçmişi değerlendirip bugünden gelecek için plan yapmalıyız.”demektedir. Tarihi Sözler Antolojisi adlı kitabının, bu düşüncesinin ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişteki güzel sözleri geleceğe aktarma gayreti gösteren Murat Ertan, gelecekte de var olabilme umuduyla bu eseri kaleme almıştır. Çünkü zaman, “Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş” diyen Baki’yi haklı çıkarmıştır.

Prof .Dr. Nizami AKTÜRK Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 576
Yayın Tarihi: 2018
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786052240182
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 10
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR