0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Türkiye Roman / Genel Sağlık Kitapları / Her Yönüyle Adölesan İdiopatik Skolyoz Kanıtlar ve Olgular Eşliğinde

%3
Her Yönüyle Adölesan İdiopatik Skolyoz Kanıtlar ve Olgular Eşliğinde

Her Yönüyle Adölesan İdiopatik Skolyoz Kanıtlar ve Olgular Eşliğinde

Yazar: Eylül Pınar Kısa

Kategori: Genel Sağlık Kitapları

Yayınevi: Hipokrat Kitabevi

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Editörlerden,

Çağımızın hastalığı olarak adlandırılan ve sıklıkla adölesan dönemde karşımıza çıkan ‘’Skolyoz’’ ortopedik, psikolojik ve estetik birçok problemi beraberinde getirmektedir. 

Çok faktörlü bir hastalık olan skolyozda, fizyoterapistler bireylerin fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal iyi olma halini geliştirerek, yaşam kalitelerinin artırılmasına yardımcı olmaya çalışırlar. Skolyoz tedavisi için hazırlanan fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları diğer birçok tedavi yönteminde olduğu gibi hastaların önceliklerine göre ve bireye özgü tasarlanan programlardan oluşmaktadır. Bu tedavi uygulamalarında yer alan özel ve güncel yöntemler hastalarda oluşabilecek birincil sorunları tedavi edip, gerilemesini sağlarken ortaya çıkabilecek ikincil sorunların da oluşmadan önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

Kitabın bölümlerinin her biri birçok farklı disiplinler için değerli bilgiler içerecek şekilde yapılandırılmıştır. Özellikle bu konuya ilgi duyan fizyoterapistlerin güncel fizyoterapi ve rehabilitasyon yöntemleri hakkında bilgi edinmeleri ve ailelerin sıkça sordukları günlük yaşamlarındaki alışkanlıklarını şekillendirmeleri, korse kullanımı ve vücut farkındalığı gibi konular hakkında bir fikir sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla kaleme alınmıştır. Klinik deneyimler bilimsel kanıtlarla harmanlanarak okuyuculara ulaştırılmaya çalışılmıştır. 

Yoğun çalışmaları sırasında kitabın yazımına katkıda bulunan tüm yazarlara ve kitabın basım aşamasında bizlere destek olan Hipokrat Kitabevi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bugünlere ulaşmamızda büyük destekleri olan ailelerimize, bu alana büyük emekler vererek yolumuzu aydınlatan çok değerli bilim insanlarına, kendilerinden çok şey öğrendiğimiz, öğrenmeye de devam ettiğimiz değerli hastalarımıza ve yolumuza ışık tutan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz şükranlarımızla.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 184
Yayın Tarihi: 2022
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786257399470
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 19.5cm x27.5cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-20

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR