0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Türkiye Roman / Genel Sağlık Kitapları / Klinik Endokrinoloji

%3
Klinik Endokrinoloji

Klinik Endokrinoloji

Yazar: Bekir Uçan

Kategori: Genel Sağlık Kitapları

Yayınevi: Hipokrat Kitabevi

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

 
Tıp bilimi baş döndüren bir hızla gelişimine devam etmektedir. Akıllı ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, özellikli girişimsel tedaviler günümüzde yerini almış ve gelecekte de daha da etkili tedaviler beklenmektedir. Endokrin organlar, sinir sistemi ile birlikte yaşamsal tüm fonksiyonların düzenlenmesinde rol oynar. Endokrin sistem hormonlar aracılığıyla psikolojik veya davranışsal aktiviteleri, büyüme ve gelişme, doku fonksiyonu, uyku, sindirim, solunum, atılım, ruh hali, stres, emzirme, hareket, üreme gibi birçok işlevde rol oynamaktadır. Bu sebeple endokrinoloji bilimi, tıbbın temel taşlarından biridir. İç hastalıkları uzmanlığının günlük pratiğinde uğraştığı hastalıkların çoğunu oluşturmaktadır. Endokrin hastalıkların yönetimi adeta bir matematik problemi çözmek gibidir. Laboratuvarın çok etkin ve geniş bir şekilde kullanılması yanısıra uyarı baskılama testleri ile objektif sonuçlara ulaşılabilmektedir. Endokrin biliminin derinliklerine indikçe heyecan verici bilgilere ulaşıyoruz ve daha da çok çalışmamız gerektiğini ve daha çok tecrübeye sahip olmamız gerektiği kanısına varıyoruz.
 
Günümüzde internet sayesinde her türlü güncel bilgiye hızla erişilmesi kolay olmaktadır. Hekimlerimizin bu bilgileri kendi dillerinde, en güncel ve en doğru şekilde yararlanması daha da iyi olacağını düşündüğümüz için Türkçe dilinde kitapların artması kanısında olduk. Hekimlerimiz kendi dillerinde yazılan kitaplardan daha iyi yararlanacağı düşüncesiyle Türk tıbbına özgün bir yapıt bırakmak hedefimiz oldu. Bu kitabın yazarlarının tamamına yakını Türkiye'deki endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları alanının güzide hocalarından oluşmaktadır. Her biri kendi alanında uzman olan değerli hocalarımızın en güncel bilgilerle ve kendi günlük pratik uygulamalarını da kattığı bu kitapta tedavi ve takip kısmına özel önem verilmiştir. Hemen hemen tüm endokrin konuların yer verildiği kaynak kitap niteliğindeki kitabımızda Endokrin Bozucular, Endokrinolojik Hastalıklarda Mikrobiyota, Cinsel Farklılaşma Kusurları, Transgender Endokrinoloji, Endokrin Konvasiyonel ve Nükleer Görüntüleme, Sağlıklı Beslenme ve Diyet, Nadir Metabolik Hastalıklar gibi güncel konulara da yer verildi. Bu kitabın endokrinoloji uzmanları, endokrinoloji yandal asistanları, iç hastalıkları uzmanları, iç hastalıkları araştırma görevlileri, aile hekimleri, endokrin cerrahları, tıp fakültesi öğrencileri başta olmak üzere endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları ile ilgilenen herkes için faydalı olacağı kanısındayız.
 
Bu kitabın yazımında emeği geçen endokrin camiasının değerli hocalarına, bizlere bu fırsatı sunan Dr. Aydın ÇİFCİ'ye, dizgi aşaması ve tasarımını yapan Fatih Şamil ULUDAĞ'a, basımında desteklerini esirgemeyen Hipokrat Yayınevi kurucusu Ali ÇELİK'e ve tüm emeği geçenlere içtenlikle teşekkür ederiz. Yeni yılın başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileğiyle, esen kalın.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 720
Yayın Tarihi: 2022
Cilt Tipi: Ciltli
ISBN:9786257399388
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 19cm x27cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-20

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR