0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Türkiye Roman / Genel Sağlık Kitapları / Pilates Anatomisi

%3
Pilates Anatomisi

Pilates Anatomisi

Yazar: Karen Clippinger

Kategori: Genel Sağlık Kitapları

Yayınevi: Hipokrat Kitabevi

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Pilates günümüzde dünyanın pek çok yerinde önde gelen egzersiz yöntemlerinden biri olarak tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. Fiziksel açıdan esneklik, denge ve koordinasyonu geliştirmesi, kassal kuvvet ve enduransı artırması ve vücudun forma girmesine olanak sağlaması gibi pek çok faydası bulunmaktadır. Son yıllarda özellikle teknolojinin de katkılarıyla televizyon ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla dünya genelinde çoğu kesime ulaşmakta ve uygulama noktasında görsel açıdan kolaylıklar sağlamaktadır. Pilates konseptinin temellerinden ilham alan tecrübeli ve bilgili bir ekip tarafından yazılan bu kitap hem anatomik açıdan Pilates egzersizlerinde uygulayıcıların bireysel vücut yapılarının bilgisini artırmak hem de Pilates egzersizlerinin doğru ve uygun talimatlar aracılığıyla sırasına ve usulüne uygun yapılabilmesini sağlamak amacıyla zengin içerik ile hazırlanmış ve sizlerin beğenisine sunulmuştur. Bu kitap içerisinde yer alan egzersizler temel, orta düzey ve ileri düzey olmak üzere üç farklı seviyede ele alınmış ve her bir egzersiz grubunun özellikle belli başlı fiziksel fonksiyonları geliştirmek üzere oluşturulduğu görülmektedir. Temel düzeydeki egzersizleri yeterli bir şekilde yapamadan ileri seviye egzersizlere ilerlememek vücut sağlığınız açısından oldukça önem taşımaktadır.

Dünya genelinde Pilates eğitimi ve öğretimi için önemli bir kaynak olan bu kitap Türkçe’ye kazandırılmış ve sizlerin de kullanımına sunulmuştur. Meslektaşlarıma, fizyoterapi ve rehabilitasyon öğrencilerine ve yaşam tarzını Pilatesle iyileştirmek isteyen herkese kılavuzluk etmesi ve anatomik bir temel oluşturması hedefiyle bu çeviriyi yapmayı amaçladık. Bu kitabın hazırlanmasında çok değerli çalışmalarından dolayı başta Uzm. Fzt. Mahmut Sürmeli olmak üzere, çeviride verdikleri katkı için sevgili meslektaşlarım Uzm. Fzt. Alp Özel, Uzm. Fzt. Sezen Tezcan ve Uzm Fzt. Serkan Sevim ve Fzt. Akın Süzer’e hassasiyetleri ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca desteğini hiç esirgemeyen canım aileme ve sevgili oğlum Doruk Ege’ ye teşekkürü borç bilirim. Kitabın telif hakkı izinlerinin çok hızlı bir şekilde alınmasını sağlayan ve her türlü desteğinden dolayı Sayın Ali Çelik’e, kitabın orijinal baskısının hazırlanmasında resimlerin yerleştirilmesinde sabırla emek veren Sayın Hüseyin Çağlıkasap’a ve basımda desteklerini esirgemeyen Hipokrat Yayınevine çok teşekkür ediyorum.

Hayat boyu öğrenmeye gönül veren herkese faydalı olmasını dilerim. Kitabın içerisindeki egzersizleri uygularken keyif almanız dileğimle…

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 218
Yayın Tarihi: 2019
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786057874085
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 17cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-16

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR