0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Gezi ve Rehber Kitapları / Gezi Rehberi / Istanbul Eats Exploring The Culinary Backstreets Since 2009

%32
Istanbul Eats Exploring The Culinary Backstreets Since 2009

Istanbul Eats Exploring The Culinary Backstreets Since 2009

Yazar: Ansel Mullins , Yigal Schleifer

Kategori: Gezi Rehberi

Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

Stok: 0

199 ₺

135.32 ₺

KİTAP HAKKINDA

İstanbul Eats, sokak arabasında satılan geleneksel nohutlu pilavdan mahalle meyhanesine, şehrin her yanındaki ‘İstanbul'un ruhunu taşıyan yemekleri' sunan küçük yerel yeme-içme mekânlarına odaklanıyor.

Kenti yerel halkın gözüyle görüp, hiç danışmanlık almadan İstanbul'un gizli lezzet hazinelerini keşfetmeye rehberlik yapan kitap, görsel zenginliğiyle de dikkat çekiyor.

Bu kitap, İstanbul'un duyulmamış mutfak kahramanlarını kutluyor.

Dönerci, pilavcı, köfteci, esnaf lokantacı - bu çalışkan insanlar önemli bir İstanbul geleneğini koruyorlar. Yemek eğer kültürü ise, bunlar onun elçileridir. diyor eş-yazar Ansel Mullins.

Eş-yazar Yigal Schleifer ise kitabı oluşturma nedenlerini; İstanbul yemek için dünyanın en büyük kentlerinden biri. Fakat, şimdiye kadar, İstanbul'un otantik yemek zevkini keşfetmek isteyenlere uygun gerçek bir rehber yoktu. Biz, bu kitapla iştahını izleyerek seyahat eden ve sadece yerel halkın bildiği yönüyle İstanbul'u keşfetmek isteyenler için bunu değiştirmek istiyoruz.” sözleriyle ifade ediyor.

Kitap, 2022 yılına özel güncellenerek, Ansel Mullins ve Yigal Schleifer’in birlikte seçtiği, şehrin en iyi yerel yaklaşık 80 restoranının değerlendirmelerini çok renkli fotoğraflarıyla birlikte sunuyor.

Kitap için dile getirilen övgüler şöyle:

Nihayet, İstanbul'da gerçek bir yerli gibi yemenin nasıl olduğunu tanıtan bir rehber! Gizli hazinelerle ve lezzet keşifleriyle dolu İstanbul Eats, en taze mezesinden dumanı üstünde kebabına ve leziz Türk tatlılarına kadar, kentin geleneksel restoranların enfes dünyasına gerçekten dalan ilk rehber.”

-Anya Von Bremzen, ‘The New Spanish Table kitabının yazarı ve Travel + Leisure dergisine katkıda bulunan editör.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 207
Yayın Tarihi: 3-2023
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789752307209
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 3
Boyut : 12cm x16cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-08-08

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR