0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / İslam Eğitimi / Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1

%30
Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1

Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1

Yazar: Fahrettin Şeker

Kategori: İslam Eğitimi

Yayınevi: Çıra Yayınları

Stok: 2

55 ₺

38.5 ₺

KİTAP HAKKINDA

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ve sena, Rasülü’ne, temiz ehl-i beytine ashabına salat ve selam olsun. İnsanların medeni toplumda yaşayabilmeleri için toplumdaki ilişkilerin bir düzen içind yürütülmesi ve toplumsal yaşam standartlarını yakalaması zorunlu bir husustur.

Çünkü toplumsal yaşam ancak bir düzenle gerçekleşebilir. Bunu sağlamak için belirli prensip ve kurallara ihtiyaç vardır. Toplumun düzenini sağlayan en etkin kural elbette din, iletişşim, görgü, ahlak, nezaket, karşılıklı sevgi-saygı ve hukuklara riayet yer almaktadır bunlar toplumun huzurlu yaşamasının teminatıdır.

Gerek birey gerekse toplumun dengeli yaşaya bilmesi cemiyetin toplumsal, siyasal ve ekonomik yapılarını islam kstasına uygun bina edilmesiyle sağlanabilir. Şayet insanlı için kıstas Kur’an ve sahih sünnet temel alınırsa barış, güven, adalet, eşitlik ve hürriyet sağlanır. Özellikle kadın haklarına gerektiği gibi saygı göstermek ve onun yüce Allah’ın ve Resulüne reva gördüğü yere layık görmek gibi hukuklara riayet etmek gerekir.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 505
Yayın Tarihi: 2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786059853255
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 17cm x27cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR