0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / İslam Eğitimi / Hayatımızdaki İslam 2

%35
Hayatımızdaki İslam 2

Hayatımızdaki İslam 2

Yazar: Hayreddin Karaman

Kategori: İslam Eğitimi

Yayınevi: İz Yayıncılık

Stok: 8

169 ₺

109.85 ₺

KİTAP HAKKINDA

İslam hayatımızda devam ediyor, inançtan kaynaklanan davranışları kanunlar ve yasaklarla engellemek mümkün değildir. Dilerim bu kitabın ortaya koyduğu gerçek, ülkemizde laiklik anlayışının değişmesine ve din özgürlüğünün teminatı olarak anlaşılması ve uygulanmasına bir katkıda bulunur. Toplumumuz -başka kültür guruplarına nispetle- dînimizi daha içten ve daha yoğun olarak yaşıyor.

Kanun ve cezai yaptırım yoluyla mecbur edilmedikleri, hatta önlerine engeller konduğu halde dîni, hayatlarına uyguluyor, hayatın her alanı ve ilişkisi ile ilgili sayısız sorular soruyor, fetvalar istiyorlar. İşte bu sorular, fetvalar, hakemlik talepleri bizim için, hayatımızdaki İslam’ın bir aynası oluyor; oraya bakarak, kitaplarda yazanı, teorik olanı değil, hayatın hemen her alanında uygulananı ve yaşayanı görüyor, öğreniyoruz.

Yeni hacmiyle iki cilt tutan eserini Hayreddin Karaman Hoca bu ifadelerle takdim ediyor. İslam’ı bir hayat dini olarak, yine hayatın içinde yaşamak cehdi içinde olan ülkemiz müslümanları bu eserde kendi ideal ve gerçeklerine ayna tutulduğunu görecek, zihinlerine takılan sorulara ünlü bir alimin kaleminden doyurucu cevaplar bulacak.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 528
Yayın Tarihi: 2012
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789753556279
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 3
Boyut : 14cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR