0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / İslam Eğitimi / Hz.Peygamber (Sas) Döneminde Sosyal Hizmetler

%28
Hz.Peygamber (Sas) Döneminde Sosyal Hizmetler

Hz.Peygamber (Sas) Döneminde Sosyal Hizmetler

Yazar: Feridun Tekin

Kategori: İslam Eğitimi

Yayınevi: Siyer Yayınları

Stok: 6

95 ₺

68.4 ₺

KİTAP HAKKINDA

İnsanoğlu yaratılış gereği en şerefli varlıktır. Sahip olduğu kıymet, değer, onur ve haysiyet onun sahip olduğu sorumluluğunun bir göstergesidir. Her ne kadar yaratılış gereği bütün insanlar eşit olsalar da bazen doğuştan bazen de hayatın içerisinde başlarına gelen bir takım arizî durumlar nedeniyle çeşitli imtihanlara maruz kalmaktadırlar. Bu imtihan sürecinin farkında olup bu durumu sağlıklı bir şekilde geçirmek de yine insan olmanın bir gereğidir.

İnsanların imtihan sürecini başarılı bir şekilde atlatmakta en büyük destekleri kuşkusuz sahip oldukları din ve inançlarıdır. Hele bu din son ilahî din İslâm ise onun insanlara sunmuş olduğu gerekçe ve gerçekler son derece önemlidir. Son ilahî dinin peygamberi olan Hz. Peygamber (sas) de üsve-i hasene olması hasebiyle toplumdaki bütün insanları kapsayıcı sayısız örneği gözler önüne sermiştir.

Resûlullah (sas); çocuk, genç, yaşlı, hasta ve engelliler başta olmak üzere toplumun çeşitli fertlerine ne şekilde bir yaklaşım ve faaliyet içerisinde olunması gerektiğine dair örnek uygulamaları insanların dikkatine sunmuştur. Onun yardıma muhtaç ve çaresiz durumda olanlara yönelik uygulamaları günümüzde sosyal hizmet/ler alanına giren bir çok örneği teorik ve pratik açıdan ele alıp değerlendirmemize imkân hazırlamıştır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 424
Yayın Tarihi: 2019
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786057689306
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 17cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR