0
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
0

Anasayfa / Ekonomi / İşletme, Muhasebe, Maliye / Genel İşletmecilik Bilgileri

%20

Genel İşletmecilik Bilgileri

Yazar: Ali Eleren

Kategori: İşletme, Muhasebe, Maliye

Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

Stok: 19

138 ₺

110.4 ₺

KİTAP HAKKINDA

Dünya ekonomisindeki küreselleşme ve artan uluslararası rekabet, tüm ülkeleri ve ülkelerdeki işletmeleri derinden etkilemektedir. Küresel rekabetin artmasıyla birlikte dünya ülkeleri arasındaki gelir dağılımı, gelişmekte olan ülkeler aleyhine bozulmaktadır. Bu nedenle, ekonomik ve sosyal gelişmesini hızlandırma çabasında olan ülkemiz ve işletmelerimizin dünyadaki değişimi iyi izlemesi, doğru teşhis koyması ve bunların ötesinde bu değişime uyum sağlaması zorunludur.

Küreselleşmenin getirdiği yeni ekonomik düzende devletin ulusal üretimi yönlendirme kapasitesi azalırken, özel girişimlerin etkinlik alanı artmaktadır. Küresel ekonomik sistemin gereğini yerine getirebilmek ve uyum sağlamak; hem küresel hem de yerel ölçekte faaliyette bulunan işletmeleri güçlendirmeyi, işletmenin küresel bir vizyona sahip olmasını ve modern işletmecilik yönetimi ve tekniklerini uygulamasını gerektirir. Bu noktada en büyük sorumluluk ve görev işletme sahiplerine ve yöneticilere düşmektedir.

Bu anlayışla ülkemizin sekiz farklı üniversitesinde görev yapan öğretim üyeleri tarafından yazılan bu kitap; modern işletmecilik kavram, ilke, kuram ve tekniklerini kapsayacak bir bütünlükte hazırlanmıştır.

 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 458
Yayın Tarihi: 2020
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786051334707
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 3
Boyut : 17cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Çevirmen: Pınar Gülter , İrfan Süer
Güncellenme tarihi: 2023-01-26

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR