0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Türk Öykü / Kişisel Gelişim / Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur?

%32
Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur?

Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur?

Yazar: Isabelle Filliozat

Kategori: Kişisel Gelişim

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Rahat bir kişiliğe sahip olmasına rağmen hata yapabileceği fikriyle dehşete kapılan ve iş hayatında profesyonel ilişkilerden kaçınan Martine ve sevilmeye değer olmadığını düşündüğü için romantik ilişkilerden kaçan başarılı iş kadını Capucine… İkisinin tek bir ortak noktası var: öz güven eksikliği.

Kendini ifade edememe, reddedilmekten korkma, gelecekten ve insanlardan çekinme, kişinin bilgi birikiminden yahut değerinden şüphe duyması… Bu tarz sorunlar öz güven eksikliğinin habercilerindendir. Öz güven eksikliği, belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösteren, çok yönlü bir kavramdır. Baskıcı bir eşle yaşamak, size kendinizi değersiz hissettiren bir sevgiliye sahip olmak, katı ve hiyerarşik kuralları olan bir şirkette çalışmak gibi pek çok durumdan muzdarip olabilirsiniz ve bunların hepsi kendinize duyduğunuz güveni sarsmaya yetecek kadar yaralayıcı durumlardır.

Deneysel psikoloji alanında yürütülen son çalışmaların ve otuz senelik psikiyatri geçmişinin ışığında Isabelle Filliozat birtakım güçlü ön yargıları yıkıp biz okurlara davranışlarımızın ardında yatan nedenleri daha iyi anlamamız adına yeni yollar gösteriyor. Aynı zamanda Filliozat, bizlere hem kendimizle hem de etrafımızdaki insanlarla daha rahat ilişkiler kurabilmemize ve öz güvenlerine imrendiğimiz kişilerin sırlarını keşfetmemize yardımcı olacak alıştırma önerileri de sunuyor.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 240
Yayın Tarihi: 2022
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786254102851
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13.5cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-21

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR