0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / Kuran ve Kuran Üzerine / Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde

%32
Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde

Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde

Yazar: Ali Akpınar

Kategori: Kuran ve Kuran Üzerine

Yayınevi: Kitap Dünyası Yayınları

Stok: 6

40 ₺

27.2 ₺

KİTAP HAKKINDA

Kuranda onlarca secde ayeti yer alır. Bunlardan on dördü, Hz. Peygamberin özellikle altını çizdiği, okur okumaz secdeye kapandığı kutlu ayetlerdir. Onlarla dua edenin duasına cevap verilir. Kul onlarla Rabbine yaklaşır, Onun huzurunda yalnızca Onunla söyleşir ve Ona derdini döker, yüreğini Ona açar. Ama bu ayetlerin anlaşılarak ve bilinçli bir şekilde okunması şart. Zira İblis, secdenin ne anlama geldiğini iyi bildiği için secdeden kaçındı. Münkirler de öyle. Müşrikler ise secdeyi tam olarak kavrayamadıkları için Allahtan başka şeylere boyun eğip onlara secde ettiler. Bütün bunlara karşılık Yüce Allaha bağlanan, Ona güvenip dayanan Mümin de bilinçli bir biçimde secdeye varmalı, secdeli olmalı, secdeyi yalnızca Ona has kılmalı, secdeyle dolmalı ve secde ile olgunlaşıp kemale ermelidir.

İşte bu çalışma secde ayetlerinin anlaşılarak okunmasını sağlayarak secde bilincini artırmak için yapıldı. Peygamberimizin okuyup secde ettiği ve bizlere de secde etmeyi emrettiği on dört ayet, metni ve meâli ile verildi, sure ve Kurân bütünlüğü içerisinde tefsiri yapıldı. Herkes istifade etsin diye teknik ayrıntılara ve tartışmalara girilmedi.

Ömrünü Onun ölçüleri doğrultusunda geçirerek haliyle secdeli halini sürdürdüğü gibi, tüm iç organlarıyla bedenini de Onun huzurunda secdeye vardırarak hep secdeli olma dileğiyle, Yüce Mevlâ istifade nasip etsin!

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 119
Yayın Tarihi: 2012
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786053510147
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR