0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / Kuran ve Kuran Üzerine / Tağut

%32
Tağut

Tağut

Yazar: Ahmet El-Kattan , Muhammed Ez-Zeyn

Kategori: Kuran ve Kuran Üzerine

Yayınevi: Kitap Dünyası Yayınları

Stok: 6

40 ₺

27.2 ₺

KİTAP HAKKINDA

Tağut’un kip ve tarifleri ne kadar çok olursa olsun, tağutların en tehlikelisi ve küfür konusunda başta geleni: Allah’ın indirdiğinin dışında hükmedendir.

Allah’ın indirdiğinin dışında hükmeden insanların şeytanıdır ki o, gururundan dolayı dostuna gizlide ve açıkta sözün süslüsünü söyler, kendisine uymaları ve inanmaları için onlara ümit verir ve vaadlerde bulunur.

O, getirdiği asılsız şeyleri süsleyen büyücü gibidir. İnsanlar onun batılının iyi ve metodunun zararsız olduğunu zannederler.

Onun kahinlikten aldığı çok şey vardır. Proğramının başarılı olacağına, milletinin felah bulacağına ve istikbalin milletine ait olacağına dair bol yemin eder. Aslında bunlar Allahtan başkasının bilemeyeceği gaybe ait şeylerdir.

O Yahudi ve Hıristiyan kılığına girip insanlara kendiliğinden kanun koymaya ve onları batılını kabule zorlamaya başlar. Helal olduğunu ileri sürerek haramı helal kılar, yine haram olduğunu ileri sürerek helalı haram kılar.

Kötülüğün başı, helâk mikrobu, cehaletin başı batılın direği, azabla korkutucu ve tâğûtların en tehlikelisi: Allah’ın indirdiğinin dışında hükmedendir.

 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 200
Yayın Tarihi: 2016
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786055959777
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 4
Boyut : 12cm x19cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR