0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Tarih / Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi / Hilafet Tahtının Sultanı Yavuz Sultan Selim - Öykü Tadında Tarih 3

%40
Hilafet Tahtının Sultanı Yavuz Sultan Selim - Öykü Tadında Tarih 3

Hilafet Tahtının Sultanı Yavuz Sultan Selim - Öykü Tadında Tarih 3

Yazar: Emrah Bilge Merdivan

Kategori: Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi

Yayınevi: Mevsimler Kitap

Stok: 9

36 ₺

21.6 ₺

KİTAP HAKKINDA

“Babam Sultan Bayezid Han zamanında seferler az olup  asker ve ocaklıya rehavet gelmiştir. Benim zamanım ise sefer zamanı olacaktır.  Seferlerde güçlük, yorgunluk; kan ve can vermek vardır. Beni peşinen bu şart ile kabul ederseniz edin. Yoksa rahatınızı isterseniz kardeşlerimden birini tercih edin, ben de sancağım olan Semendire’ye döneyim.  İşte devlet, işte padişahınız ne eylerseniz eyleyin. Ama bugün benim söylediklerimi kabul edip yarın muhalefet edene aman vermem.”

Yavuz Sultan Selim dönemin en çalkantılı yıllarında yapılması gerekeni sezebilen yegâne şehzadedir. Fırtınalarda alabora olabilecek bir devletin dümenini ele alıp dev dalgaları lehine çevirerek oğlu Süleyman’a muhteşem bir mülk teslim etmiştir. Elinizdeki bu kitap işte bu ilginç macerayı akıcı ama tarihi gerçeklerden kopmayan bir üslupla ele alıyor. Hayal dünyanızda ardı ardına perdeler açıp sizi Yavuz Selim’in heyecanlı dünyasına davet ediyor. Söylemesi bizden, sayfaları kovalamaktan kendinizi alamayacaksınız.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 192
Yayın Tarihi: 2021
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786057934291
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 2
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR