0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Callisto

%35
Callisto

Callisto

Yazar: Torsten Krol

Kategori: Roman

Yayınevi: Everest Yayınları

Stok: 1

55 ₺

35.75 ₺

KİTAP HAKKINDA

Eğlenceli, merak uyandırıcı, korkutucu ve en önemlisi de Forrest Gump'tan beri Amerika'nın en iyi portresi. Hakkında hiçbir şey bilinmeyen yazar Torsten Krol'un Callisto adlı bu romanı modern bir yanlışlıklar komedyası. Dünya basınında John Kennedy Toole'un Alıklar Birliği ile Salinger'in Gönülçelen adlı kitaplarından esintiler taşıyan bir kahraman asker Şvayk parodisi olarak anılan kitap, milliyetçilik, kültürler çatışması gibi alanların kasabalı bir Amerikalı'nın dünyasındaki karşılıklarını ele alıyor.

Irak'ta süregelen savaşa gönüllü olarak yazılmak isteyen işsiz ve geleceksiz roman kahramanının arabası yarı yolda bozulunca hiçbir yerin ortasındaki bir eve sığınmak zorunda kalır. Önce güvensizlikle başlayıp sonra kısa sürede dostluğa dönüşen bu ilişki, yine kısa sürede cinayetle sonuçlanacak, bu cinayet başka bir cinayeti açığa çıkartacak. Müslümanlık hakkındaki bir-iki kitap, televizyon seyrederken üstünde durulmadan ağızdan çıkan üç-beş kelime bambaşka senaryoların kanıtı haline gelecek ve olayları bu kasıtı ve kasıtsız yanlışlıklar üzerinden akıp gidecektir...

Güneydeki küçük bir kasabada geçen Callisto, kendi uyduruk hayatlarımıza ve yanlış cinayetlerimize bahaneler ve çıkışlar ararken yarattığımız muazzam uydurmalarımızın ve bu uydurmalar üzerine yeniden inşa ettiğimiz eskisi kadar uyduruk hayatlarımızın anlatıldığı bir kara mizah baş yapıtı.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 442
Yayın Tarihi: 2009
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789752895836
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR