0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Mayıs Kasım

%32
Mayıs Kasım

Mayıs Kasım

Yazar: Drago Jancar

Kategori: Roman

Yayınevi: Dedalus Kitap

Stok: 3

120 ₺

81.6 ₺

KİTAP HAKKINDA

“Herkesin ona güveni tamdı zira hepsi biliyordu ki Dobernik onu bir metro istasyonundan çıkarıp getirmişti. Çünkü Ciril hiç kimseydi. Şirketten hisse kapmaya, kimsenin işine burnunu sokmaya kalkışmayacak bir hiç kimse. Adam yerine konduğu, hem de kısa zamanda benimsendiği için şükran duyması gereken bir hiç kimse. Öyle bir hiç kimseydi ki başka bir hayatta işsiz güçsüz bir aylak, bir sokak müzisyeni, bir kemancıyken, kendinden ne beklediklerini anlamadığı kişilerin kurduğu yeni hayatında, televizyon kameralarının önünde Piscanec’i şantiyede tozun içine yuvarlanmaktan kurtarmak zorunda kalmıştı.”

Ciril gündüzleri metrolarda, geceleri üçüncü sınıf bir barda müzik yapan bir kemancı. Ne akademiye girecek kadar yetenekli ne müstakil bir evde yaşayacak kadar paralı ne de gönlünce bir aşk yaşayacak kadar şanslı. O, her şeyin ortalaması; bir vasatlık prensi.

Ve bu prensin, Stefan Dobernik’le tanışmasıyla bütün hayatı değişiyor altüst oluyor. Her adımda hayallerinden daha da uzaklaştığını bildiği hâlde yürümek zorunda kalıyor.

Viyana’dan Ljubljana’ya uzanan bir savruluşu konu ediyor Mayıs, Kasım. Drago Jančar, okurunu bu kez devasa şirketlere, başarısızlığı taç hâline getirmiş bir müzisyene ve bolca aryanın olduğu uzak bir bakışa davet ediyor.

Drago Jančar’ın altıncı kitabını yayımlamanın sevinciyle…

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 352
Yayın Tarihi: 6-2020
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786057639226
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-06-05

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR