0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Süleyman'ın Yüzüğü

%38
Süleyman'ın Yüzüğü

Süleyman'ın Yüzüğü

Yazar: Cengiz Yilmaz

Kategori: Roman

Yayınevi: Kasaba Kitap

Stok: 6

100 ₺

62 ₺

KİTAP HAKKINDA

“(İblis) dedi ki: «Şu benden üstün kıldığına da bir bak! Yemin ederim ki, eğer beni kıyamete kadar yaşatırsan, pek azı dışında, onun neslini kendime bağlayacağım!» Allah Teâlâ buyurdu: «Git! Onlardan kim sana uyarsa, iyi bilin ki hepinizin cezası cehennemdir. Size tam olarak uygun olan ceza budur. Onlardan gücünün yettiği kimseleri davetinle şaşırt; süvarilerinle, yayalarınla onları yaygaraya boğ/üzerlerine yürü; mallarına, evlâtlarına ortak ol, kendilerine vaatlerde bulun. Şeytan, insanlara, aldatmadan başka bir şey vaat etmez. Şurası muhakkak ki, benim (ihlâslı) kullarım üzerinde senin hiçbir hükmün olmayacaktır.

(Onları) koruyucu olarak Rabbin kâfîdir.” (İsrâ 17/62-65)Bunun üzerine şeytan, öcünü almak için insanlara günahları süsleyeceğini, onları azdırmak için her türlü hileye başvuracağını ve onlara her yönden yaklaşmaya çalışacağını yeminle ifade etti: “Elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!” dedi. (A’râf 7/17).

“Şeytan insanın kurdudur. Tıpkı sürüden ayrılan koyunu kapan kurt gibi. Sakın gruplara bölünmeyin. Cemaatten, toplumdan ve mescitlerden ayrılmayın.” (Ahmed, II, 400; V, 335; Hâkim, I, 73/59)

“De ki: Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından ve vesveselerinden sana sığınırım! Onların yanıma gelmelerinden de sana sığınırım ey Rabbim!” (Mü’minûn 23/97-98)

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 144
Yayın Tarihi: 4-2021
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786057455307
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x22cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-07-11

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR