0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Şiir / Suçlusunuz

%30
Suçlusunuz

Suçlusunuz

Yazar: Ataol Behramoğlu

Kategori: Şiir

Yayınevi: Tekin Yayınevi

Stok: 17

75 ₺

52.5 ₺

KİTAP HAKKINDA

“Türkçenin dünyayla söyleşen şairi Ataol Behramoğlu, şiir için kalemi eline aldığı günden beri, tarihin ötesine şiirden bir bellek inşa ediyor. Bu onurlu yapının son tuğlalarından biri de Suçlusunuz isimli şiir kitabı.

Suçlusunuz kitabı, Behramoğlu’nun Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan şiirlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu yönüyle Ne Çok Hain şiir kitabının da bir devamı niteliğini taşıyor.

Çağımız gün geçtikçe, şiirden ve şiirin yüreğinde hep saklı olan hakikatten uzaklaşıp, vasatizm ideolojisinin hükümranlığına girerken, Ataol Behramoğlu’nun şiiri görünür kılmaktaki ısrarı ve inadını, başlı başına bir direniş olarak okuyabiliriz. Şairin direnişi…

Behramoğlu’nun vicdanlı kalemi, son altmış yıldır gözünü bile kırpmamış bir karşı bellek olarak, öteki her kimse onun nefesini şiirle buluşturmaktan hiç vazgeçmedi ve şair bu ediminde hiçbir zaman çatışma alanları yaratmadı, birlikte yaşama olanağının coşkusunu anımsattı. Kalemi eline aldığından beri, sendeleyenlere, “Yıkılma sakın” diyen ses oldu.

Ayşegül Tözeren

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 88
Yayın Tarihi: 5-2022
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789944613156
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13.5cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-08-08

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR