0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar / Makalat-ı Hacı Bektaş-ı Veli (Sadeleştirilmiş Tam Metin)

%32
Makalat-ı Hacı Bektaş-ı Veli (Sadeleştirilmiş Tam Metin)

Makalat-ı Hacı Bektaş-ı Veli (Sadeleştirilmiş Tam Metin)

Yazar: M. Es'ad Coşan

Kategori: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar

Yayınevi: Server Yayınları

Stok: 0

245 ₺

166.6 ₺

KİTAP HAKKINDA

Hacı Bektâş-ı Velî'nin Makâlât adlı eseri; varlığı uzun süredir bilinmesine rağmen, gereği kadar tanınamamış bir kitaptır. Mâhiyet ve muhtevâsı, ya iyi incelenmediği için ya da incelendiği halde anlattığı hususlar kamuoyundan saklanmak istendiğinden üstünkörü geçiştirilmiştir. Halbuki bu eser, Hacı Bektâş-ı Velî'nin gerçek kimliğini, fikirlerini, şahsiyetini yakından ve doğru tanımak bakımından ehemmiyet arz eder.

M. Es'ad Coşan Hocaefendi, bir dinî edebiyat araştırıcısı olarak kendi zamanına kadar üzerinde yeterince araştırma ve tetkik yapılmadığını düşündüğü Makâlât-ı Hacı Bektaş eserini ele almış ve titizlikle üzerinde durmuştur. Bu konuyu, basılmış, bilinen ve tekrar tekrar kullanılan kaynaklardan değil; kütüphanelerde gözlerden gizli kalmış el yazması eserler arasında araştırma yapmak suretiyle ele almıştır.

Türk-İslâm edebiyatının değişik bir türü olan bu önemli eseri, Sadeleştirilmiş Tam Metin olarak ilim ve akademi dünyası yanında çok geniş ve yaygın bir kitle oluşturan meraklılarının da istifadesine arz ediyoruz.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 125
Yayın Tarihi: 1-2019
Cilt Tipi: Ciltli
ISBN:9789752420458
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 17cm x25cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-05-15

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR