0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Politika Siyaset / Uluslararası İlişkiler, Dış Politika / İslam’ı İslam’la Vuran Din Merkezli Batı Stratejileri (11 Eylül Sonrası Türkiye)

%32
İslam’ı İslam’la Vuran Din Merkezli Batı Stratejileri (11 Eylül Sonrası Türkiye)

İslam’ı İslam’la Vuran Din Merkezli Batı Stratejileri (11 Eylül Sonrası Türkiye)

Yazar: Mustafa Tahir Öztürk

Kategori: Uluslararası İlişkiler, Dış Politika

Yayınevi: Yeni Boyut Yayınları

Stok: 18

140 ₺

95.2 ₺

KİTAP HAKKINDA

Petrolü bulunmayan Türkiye, neden Batı için, petrol yatağı Arap ülkelerinden daha önemli? Ülkelerin değerlendirilmesinde; coğrafî konum, jeopolitik durum, tarihsel geçmiş, askeri güç, milli idealler ve misyonlar önemlidir. Bu göstergeler bağlamında Türkiye çok önemli bir güce sahiptir. Fakat bu saydıklarımız, Türkiye'nin önemini göstermede çok kısır kalıyor. Tekrar soralım: Neden Türkiye? 

Çağdaş düşünürlerin Ortadoğu’yu en iyi bilenlerinden biri şu cevabı veriyor: 

“Batı kodamanları şöyle düşünmekteler: Arap-İslam ülkelerinin işi çoktan bitirildi. Türkiye ise yeni yüzyılda öne geçebilecek insan ve bilgi birikimine sahiptir. Türkiye, Batı’nın çıkarlarına birçok bakımdan zarar veriyor. Etkisizleştirilmelidir.”

“Yapılması gereken, Türkiye'yi her şeye rağmen farklı kılan değeri işlemez hale getirmektir. Ne yapılacaktır? Laiklik, İslam'ı yıkmak için uydurulmuş bir din (Kemalist din) olarak tanıtılarak, Müslümanlar Cumhuriyet’e ve kurucusuna düşman edilecektir. 1940’tan beri izlenen temel strateji bu.” 

Batı’nın, Atatürk Cumhuriyeti’ni çökertmek için Türkiye’deki dinci işbirlikçileri her şeyi göze alarak desteklemesinin sebebi budur. 

Bu eser, anılan işbirlikçilerin son zamanlarda ‘paralel haşhaşi çete’ olarak anılanını çok erken bir zamanda deşifre etmesi bakımından bir kehanet gibi durmaktadır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 492
Yayın Tarihi: 3-2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789756779798
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-09-10

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR