0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Arastirma - Tarih / Tarih / Uluslararası İlişkiler, Dış Politika / Yeni Güvenlik Ekosistemi ve Çok Taraflı Bedeli

%30
Yeni Güvenlik Ekosistemi ve Çok Taraflı Bedeli

Yeni Güvenlik Ekosistemi ve Çok Taraflı Bedeli

Yazar: Ayşenur Yılmaz

Kategori: Uluslararası İlişkiler, Dış Politika

Yayınevi: Tasam Yayınları

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

“Ekosistem” kavramı canlıların var olmasını sağlayan unsurlarla canlılar arasındaki sistematik etkileşimi anlatmak üzere kullanılmaktadır. Ekosistemdeki bozulmalar, dünya coğrafyasının değişmesinden canlı sayısının azalmasına kadar varan bir dizi değişikliğe neden olmaktadır. “Güvenlik Ekosistemi” ise güvenlik politikalarını geliştiren veya bu politikalardan etkilenen aktörler ile küresel siyasi sistemde meydana gelen yapısal değişiklikler arasındaki sistematik etkileşimi anlatmak üzere kullanılan bir kavramdır.

Günümüzün güvenlik zorluklarını gidermek için savunma, istihbarat, yasa uygulama / polis, ceza hukuku, sınır / göç kontrolü, kritik altyapı koruması, acil müdahale, halk sağlığı yönetimi, ekonomik sürdürülebilirlik, kaynakların çeşitlendirilmesi ve adil dağıtılması, teknolojik kabiliyet yeterliliği, şehirleşme / nüfus hareketliliği kontrolü gibi unsurlardan oluşan ortak güvenlik ekosistemi; önce ülkelerin öznel (güvenliği) ardından küresel güvenliğinin kontrolü için öncelikli hareket alanını oluşturmaktadır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 486
Yayın Tarihi: 2018
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786054881307
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-11-24

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR