Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Devlet Savaşı Şamil Tayyar | kitapambari.com

Devlet Savaşıİktidar Kimin Olacak

15,40 TL
- +
22,00 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Devlet Savaşı
Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak
Yakın Plan Yayınları
15.40

Türk milletini yüzyıllardır aşikâr düşmanlıklarla yıpratmaya çalışanların yeni oyunu belliydi:
Bizi kendi değerlerimizi benimsemiş gibi görünenlerle, bizi bizimle aynı ruhu taşıyormuşçasınadavrananlarla vurmayı deneyeceklerdi. Öyle sabırla işleyecekti ki bu plan belki başkaasırlara sarkacaktı ihanetleri. Hırsları büyüktü, emelleri de... Tek bir gücünyekdiğeriyle de savaşı değildi bu. Belki içte devlet savaşıydı ama dışta gizli güçlerinmücadelesine ve alternatif bir Papa önderliğinde yeni bir dünya düzeni kurma stratejisinedayalı büyük bir komploydu.

15 Temmuzuluslararası çapta gizli hainliklerle devletin tüm birimlerine, kurumlarına sızmış kimselerinifşa edildiği bir milat oldu. Yeni bir Millî Mücadelenin ilk adımı millet tarafından atıldı. Cemaattenterör örgütü olmaya devşirilen bir süreçte tüm gerçek emeller ortaya serildi.

Şamil Tayyar “Devlet Savaşı”nda 15 Temmuzöncesindeki hesaplaşmaları, o gece yaşananları, gündemi sarsacak bilgilerle ve tutuklanan komutanların savcılığa verdikleri ifadeleriyle günyüzüne çıkarıyor. Yeni süreçte farklı grupların ele geçirmeye çalışacağı devlet mekanizması üzerindeki gizli planları deşifre ediyor.

Milli Derin Devlet olgusunun tartışılmaya açıldığı bugünlerde iktidarı ele geçirmek için fırsat kollayan illegal yapıların anlatıldığı bu kitap, darbeler tarihi için bir referans özelliği taşıyor.

Kapat