Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Dr. Mustafa Ramazanoğlu | Yılmaz Dinç | kitapambari.com

Üniversiteli İlk Nur TalebelerindenDr. Mustafa Ramazanoğlu

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Dr. Mustafa Ramazanoğlu
Dr. Mustafa Ramazanoğlu Üniversiteli İlk Nur Talebelerinden
Nesil Yayınları
6.30
Bu kitapta Üstad Bediüzzamanın Üniversiteli Nurcu, Tesirli bir su­rette hizmet-i Nuriyeye, Nurlarla münasebet­tar üniversite mektebinin pek gay­retli bir Nur­cusu, Bir Abdurrahman ve bir Salâhaddin kabiliyetinde, Yüksek talebe ifadeleriyle hitap ettiği gençlerden Dr. Mustafa Ramazanoğlunun hayatından kesitler ve hizmete dair mühim düsturlar bulacaksınız. Mustafa Ramazanoğlu, Üstad Bediüzzamanı ilk defa Kastamonuda ziyaret etmişti. O sırada henüz ortaokul talebesiydi. Muallimlerimiz Allahtan bahsetmiyorlar. Bize Allahımızı tanıtır mısın? diyenlerdendi. Bu kitapta daha evvel yayınlanmamış bilgi, belge ve fotoğraflara, Üstadın el yazılarına şahid olacaksınız. Bir devre ışık tutacak ilginç hatıralara, Risale-i Nurun bazı parçalarının bu hatıralarla izahına kulak misafiri olacaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda Üstad Bediüzzamanın mukaddes iman ve Kuran davasına hizmet etmiş genç Nur talebelerinin ihlas, samimiyet ve uhuvvetlerine dair pek çok hatırayla karşılaşacaksınız Bazı lahika mektuplarında zikredilen hadiselerin perde arkasına dair bilgileri ibretle ve dikkatle takip edeceksiniz.
 • Açıklama
  • Bu kitapta Üstad Bediüzzamanın Üniversiteli Nurcu, Tesirli bir su­rette hizmet-i Nuriyeye, Nurlarla münasebet­tar üniversite mektebinin pek gay­retli bir Nur­cusu, Bir Abdurrahman ve bir Salâhaddin kabiliyetinde, Yüksek talebe ifadeleriyle hitap ettiği gençlerden Dr. Mustafa Ramazanoğlunun hayatından kesitler ve hizmete dair mühim düsturlar bulacaksınız. Mustafa Ramazanoğlu, Üstad Bediüzzamanı ilk defa Kastamonuda ziyaret etmişti. O sırada henüz ortaokul talebesiydi. Muallimlerimiz Allahtan bahsetmiyorlar. Bize Allahımızı tanıtır mısın? diyenlerdendi. Bu kitapta daha evvel yayınlanmamış bilgi, belge ve fotoğraflara, Üstadın el yazılarına şahid olacaksınız. Bir devre ışık tutacak ilginç hatıralara, Risale-i Nurun bazı parçalarının bu hatıralarla izahına kulak misafiri olacaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda Üstad Bediüzzamanın mukaddes iman ve Kuran davasına hizmet etmiş genç Nur talebelerinin ihlas, samimiyet ve uhuvvetlerine dair pek çok hatırayla karşılaşacaksınız Bazı lahika mektuplarında zikredilen hadiselerin perde arkasına dair bilgileri ibretle ve dikkatle takip edeceksiniz.
   Stok Kodu
   :
   9789752696921
   Ebad
   :
   135-215
   Sayfa Sayısı
   :
   160
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009-12
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat