Sepetim (0) Sepetimi Göster
%10
Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi (Orta Boy - Ölüm-003) | İmam-ı Gazali | kit

Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi (Orta Boy - Ölüm-003)Ölümü ve Sonrasını Düşünmek

2,48 TL
- +
2,75 TL
%10
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi (Orta Boy - Ölüm-003)
Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi (Orta Boy - Ölüm-003) Ölümü ve Sonrasını Düşünmek
Merve Yayınları
2.48
"De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm muhakkak sizi bulacaktır! Sonra hem gizliyi, hem de aşikarı bilen Allah'a döndürüleceksiniz. O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir."(Cuma sûresi/8)
Hz. Peygamber'e İnsanların en akıllısı ve en şereflisi kimdir? Diye sorulduğunda Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur. "Ölümü en fazla ananlar ve ölüm için en fazla hazırlık yapanlardır. İşte onlar akıllıların ta kendileridir.Onlar dünyanın şerefini ve âhiretin kerametini elde etmişlerdir." (İbn Mâce)

Belki de bu satırlar ahlakınızı yeniden düşünmeniz için ölümünüzden önce size tanınmış son bir fırsat, son bir hatırlatma, son bir uyarıdır. Siz bu satırları okurken bir saat sonra hayatta kalacağınızdan emin olamazsınız. Bir saat sonra hayatta olsanız bir sonraki saate erişeceğinizin hiçbir garantisi yoktur. Saat değil bir dakika, hatta bir saniye sonra bile hayatta olacağınız kesin değildir. Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitireceğinizin de hiçbir garantisi yoktur. Ölüm size, büyük bir ihtimalle, bir dakika öncesinde ölmeyi hiç aklınızdan geçirmediğiniz bir anda gelecektir.
Kapat