Erdinç Yücel İletişimin Derin Sularında... | kitapambari.com
Stok Kodu
9786051960265
Sayfa Sayısı
152
Basım Tarihi
2017-06

İletişimin Derin Sularında... - Erdinç Yücel

15,00 TL %15 indirimli 12,75 TL
(Bu ürünü aldığınızda 127 puan kazanacaksınız)
   127


2 İş Gününde Kargoya Teslim Edilir“Görünmez Kaza” dediğimiz olguların hemen ilk sırasında hiç kuşku yok ki “İletişim Kazaları” yer alır… Başımıza geldiği, daha doğrusu farkına vardığımız zaman işin işten geçmiş olduğu kazalardır “İletişim Kazaları.” Hattâ çoğu zaman geri dönüşü çok ama çok zor, hemen hemen de geri dönüşü hiç olmayan kazalar.

“Vallahî öyle demedim, en azından demek istemedim!” diye edilen yemîn-i Billâhlar bile çoğu zaman işe yaramaz. Ve sonunda bir şekilde atlatılsalar bile öyle kolay kolay silinmeyen çünkü rûhun ve bilincin kuytuluklarına kadar işleyip oraya yuvalanıp yerleşen derin izler bırakırlar genellikle. İlişkiler zedelenir, çatışmalar - kavgalar hattâ kanlı savaşlar bile çıkabilir “İletişim Kazaları” yüzünden. Hem tarih hem de kişisel hayat tecrübemiz nicesine şâhittir “İletişim Kazaları”nın yol açtıkları ağır sıkıntılı durumlara, felâketlere.

Erdinç Yücel kardeşimin oturaklı bir akademisyen/bilim adamı ciddîyeti ve titizliğiyle ama bunlara olanca samîmîyetini ilâve ederek hazırladığı bu kitap, her aklı başında - fikri yerinde kişinin kütüphanesinde bulunması gereken “olmazsa olmaz”lardan biri. Çünkü hem bir bilgilenme - aydınlanma hem başvuru kaynağı hem de keyifle okunacak, defalarca okunsa da doyulmayacak bir “başucu kitabı.”

- Munib Engin Noyan

Kapat