Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
General Allenby'in Hatıratı | Edmund Henry Hynman | kitapambari.com

General Allenby'in Hatıratı

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
General Allenby'in Hatıratı
General Allenby'in Hatıratı
Berikan Yayınları
6.05
Eser I. Dünya Savaşı'nda Mısır bölgesindeki İngiliz Sefer Orduları Başkomutanı Allenby'nin bu cephede, kimi Alman Generallerinin de komuta ettiği 7.,8.,4., Türk Orduları'na karşı verdiği savaşın ve bir bakıma Arabistan, Filistin ve Suriye'nin İngiliz Generali Allenby'nin anlatımıyla kaybediliş öyküsüdür. Eser, bu bakımdan, Anadolu evladının Arabistan'da Sina'da, Filistin'de ve Suriye'de İngilizler, İngiliz ordusu içinde görev yapan Hintli, Yeni Zelanda'lı, Avustralya'lı, Mısır'lı; İngiliz Ordusuna yardım eden Fransız; Fransa ordusunda görev yapan Cezayir'li ve İngiliz altınlarıyla satın alınmış Arap birlikleri tarafından tardedilmesinin hazin hikayesidir.
 • Açıklama
  • Eser I. Dünya Savaşı'nda Mısır bölgesindeki İngiliz Sefer Orduları Başkomutanı Allenby'nin bu cephede, kimi Alman Generallerinin de komuta ettiği 7.,8.,4., Türk Orduları'na karşı verdiği savaşın ve bir bakıma Arabistan, Filistin ve Suriye'nin İngiliz Generali Allenby'nin anlatımıyla kaybediliş öyküsüdür. Eser, bu bakımdan, Anadolu evladının Arabistan'da Sina'da, Filistin'de ve Suriye'de İngilizler, İngiliz ordusu içinde görev yapan Hintli, Yeni Zelanda'lı, Avustralya'lı, Mısır'lı; İngiliz Ordusuna yardım eden Fransız; Fransa ordusunda görev yapan Cezayir'li ve İngiliz altınlarıyla satın alınmış Arap birlikleri tarafından tardedilmesinin hazin hikayesidir.
   Stok Kodu
   :
   3001226100619
   Ebad
   :
   135-195
   Sayfa Sayısı
   :
   103
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat